امروز

یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۸:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

رئیس بنیاد ملی گندمکاران خاطر نشان کرد: هفته گذشته تمام مطالبات گندمکاران پرداخت شده و دولت ۸۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان در زمینه فروش گندم را پرداخت کرد. عطاالله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، از آغاز[…]


رئیس بنیاد ملی گندمکاران خاطر نشان کرد: هفته گذشته تمام مطالبات گندمکاران پرداخت شده و دولت ۸۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان در زمینه فروش گندم را پرداخت کرد.


عطاالله هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، از آغاز کشت پاییزه در استان‌های سردسیر کشور خبر داد و افزود: کشت پاییزه آبی و دیم گندم، در استان‌های شمال غرب کشور از جمله اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه و زنجان آغاز شده است.


وی با بیان اینکه برودت هوا باعث شد که کشت آبی از اوایل مهر آغاز شود، افزود: کشاورزان کشت را آغاز کردند؛ پیش‌بینی‌های انجام شده حاکی از این مهم است که پراکنش‌ها و بارندگی‌ها در سال جاری نرمال باشند از این‌رو امیدواریم که بارندگی‌ها باعث شود میزان کشت قابل توجه باشد.


رئیس بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه کشت گندم در ۴ میلیون اراضی دیم وابسته به نزولات آسمانی است، تصریح کرد: نمی‌توان از ابتدای سال پیش‌بینی دقیقی از حجم برداشت گندم در سال آینده ارائه داد به‌خصوص در زمینه کشت دیم که وابسته به نزولات آسمانی است؛ اما با توجه به منابع آبی در نظر گرفته شده برای کشت آبی گندم  این امید وجود دارد که با مدیریت‌ صحیح میزان تولید افزایش پیدا کند.


به گفته هاشمی؛ رغبت کشاورزان برای کشت گندم به دلیل افزایش قیمت خرید تضمینی افزایش پیدا کرده است. امسال گندم کیلویی ۱۳ هزار تومان از کشاورزان خریداری خواهد شد.


وی ادامه داد: کشت آبی گندم در ۲ میلیون هکتار  و کشت دیم در ۴ میلیون هکتار انجام می‌شود؛ امسال باتوجه به سیاست‌های که ستاد اجرایی فرمان امام در نظر گرفته شده است ۵۰۰ هزار هکتار کشت دیم افزایش سطح خواهیم داشت.


رئیس بنیاد ملی گندمکاران در پاسخ به این پرسش که وزارت کشاورزی اعلام کرده است که تمام مطالبات گندمکاران را پرداخت کرده است آیا این سخن را تایید می‌کنید؟ گفت: بله هفته گذشته تمام مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و دولت ۸۲ هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان در زمینه فروش گندم را پرداخت کرد این در حالیست که پیش از این فعالان این حوزه برای پرداخت مطالبات گندمکاران سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشاورزی را تحت فشار قرار داده بودند و در نهایت ظرف مدت یک هفته منابع مالی آن تامین شد.


هاشمی با بیان اینکه دولت در سال زراعی که گذشت ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرد، افزود: بنیاد ملی گندمکاران تلاش دارد که تولید دانش بنیان را در بحث گندم وارد کند و امسال نیز  سیاست کشت قراردادی در ۲ میلیون هکتار کشت آبی دنبال خواهد شد.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی