دادستان کل کشور از زندان فشافویه بازدید کرد

در ادامه بررسی وضعیت بازداشت شدگان، دادستان کل کشور پیش از ظهر امروز به مدت دو ساعت از زندان فشافویه بازدید و در جریان پرونده دستگیرشدگان ناآرامی‌های اخیر قرار گرفت.


به گزارش ایلنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، در تاریخ ۳۱ شهریور طی تماس‌های جداگانه‌ای با دادستان کل کشور و مراجع قضایی، خطاب به آنها دستور داد در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان و صیانت از زندگی عادی و روزمره آن‌ها در سراسر کشور و مقابله با عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب‌طلب حرفه‌ای، مخلان آرامش شهروندان و امنیت روانی مردم، افرادی که به اموال عمومی و دولتی خسارت وارد کرده‌اند، مرتبطین با سرویس‌های جاسوسی خارج از کشور برخورد بازدارنده طبق قانون صورت گیرد و در تکمیل و رسیدگی به پرونده‌های قضایی آنها تسریع شود.


در راستای دستور رئیس قوه قضاییه، صبح امروز حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری با صدور بخشنامه‌ای به دادستان‌های سراسر کشور نحوه رسیدگی به پرونده متهمان دستگیر شده در جریان اغتشاشات اخیر را ابلاغ کرد.


در این راستا و در ادامه بررسی وضعیت بازداشت شدگان، دادستان کل کشور به همراه علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران، صالحی دادستان تهران و سید حشمت‌الله حیات الغیب، مدیرکل زندان‌های استان تهران پیش از ظهر امروز به مدت دو ساعت از زندان فشافویه بازدید و در جریان پرونده دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر قرار گرفت.


منتظری در جریان این بازدید با تعدادی از دستگیرشدگان از نزدیک و به صورت رو در رو دیدار و گفت‌وگو و نسبت به روند پرونده آنها سوالاتی را مطرح کرد.

نتیجه شکایت از سلفی‌بگیران مجلس با موگرینی اعلام شد
هم اکنون بخوانید


دادستان کل کشور در این بازدید درباره زمان، محل دستگیری، نحوه بازجویی، نحوه برخورد مسئولین با بازداشت شدگان، بازداشت موقت، تبدیل قرار وثیقه، نقش و تاثیر رسانه‌های بیگانه و صفحات مجازی برخی چهره‌ها در شکل گیری تجمعات و سوابق افراد دستگیر شده سوالاتی را از بازداشت شدگان مطرح کرد و گفت: حتما دادگاه و دادسرا و مجموعه دستگاه قضایی بر اساس مدارک و مستندات درباره بازداشت شدگان تصمیم گیری خواهد کرد.


وی ادامه داد: تسریع در امور بازداشت‌شدگان مدنظر خواهد بود و در این زمینه تاکید هم وجود دارد. همچنین اگر کسی بدون شواهد و قرائن لازم بازداشت شده باشد آزاد خواهد شد


منتظری در جریان این بازدید خطاب به افراد بازداشت شده اظهار داشت: حفظ امنیت جامعه خط قرمز کشور و قوه قضاییه است و در این زمینه دستگاه قضایی با قاطعیت با مخدوش‌کنندگان امنیت جامعه برخورد خواهد کرد.


وی در حاشیه این بازدید درخصوص هدف از این بازدید در جمع خبرنگاران تصریح کرد: امروز برای رصد و نظارت امور مربوط به بازداشت شدگان به زندان فشافویه آمدیم.


به گفته دادستان کل کشور، در این بازدید بر تسریع در رسیدگی به امور بازداشت‌شدگان تاکید شد. وضعیت نگهداری بازداشت‌شدگان مطلوب است، حتی افرادی که کسالت و بیماری داشته باشند، پزشکان مستقر به امور آنها رسیدگی خواهند کرد.


منتظری با بیان اینکه مراقبت‌های لازم از بازداشت‌شدگان انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: قرار بر این است یک کمیته تخصصی با حضور بازپرسی و دادیاری در این محل مستقر شود و هر چه سریعتر به پرونده‌ها رسیدگی کند.

پوشش مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر از شبکه های سیما با ٢٠ واحد سیار و ٥٠ دوربین
هم اکنون بخوانید


وی افزود: رئیس کل دادگستری استان تهران و دادستان تهران بر این موضوعات تاکید داشتند که به پرونده‌ها با عدالت رسیدگی می‌شود و با افرادی که دلایل و مدارک بر مجرمیت آنها وجود دارد با قاطعیت برخورد خواهد شد.


به گفته دادستان کل کشور، همه باید بدانند که امنیت مردم برای مجموعه نظام خط قرمز است و هیچ فرد و یا بخشی اجازه ندارد این امنیت را مورد هدف قرار داده یا خدشه‌ای به آن وارد کند.


منتظری با تقدیر از زحمات درخشان و چشمگیر نیروی انتظامی و نیروهایی بسیجی در برخورد با عوامل اغتشاشات اخیر ابراز داشت: برخی از نیروهای بسیج و نیروی انتظامی در این قائله زخمی شده و برخی هم به شهادت رسیدند و فداکارانه پا به میدان گذاشتند.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا