امروز

پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۲۱:۱۷ بعد از ظهر

سایز متن   /


«إنّ ربّک هو الْخلّاق الْعلیم »: (سوره حجر، آیه ۸۶) امروز که در طبیعت، فصل ها دارند جابه جا می شوند، در زیست بوم فناوری و نوآوری هم یک جابه جایی صورت گرفت. دکتر سورنا ستاری عزیز بعد از[…]


«إنّ ربّک هو الْخلّاق الْعلیم »: (سوره حجر، آیه ۸۶)


امروز که در طبیعت، فصل ها دارند جابه جا می شوند، در زیست بوم فناوری و نوآوری هم یک جابه جایی صورت گرفت. دکتر سورنا ستاری عزیز بعد از ۹ سال، چوب امداد و امتداد نهضت دانش بنیان را به دست دکتر روح الله دهقانی سپرد.


در نشست مدیران معاونت علمی و فناوری و بنیاد ملی نخبگان با این دو بزرگوار، نکته های مهمی مطرح شد که در نهایت، نوید روزهای خوب، هیجان انگیز و پررونقی را زیست بوم کارآفرینی فناورانه و اقتصاد دانش بنیان دارد. دکتر ستاری، بر «تحول فرهنگی» به عنوان عاملی مهم برای توسعه علمی و فناوری تاکید کرد و دکتر دهقانی فیروزآبادی هم دو تعبیر جالب توجه داشت: «معاونت علمی، سازمان برنامه و بودجه‌ی نوآوری کشور است» و «بازار ملی را مانند ناموس ملی باید پاسداشت و محافظت کرد.».


برای من که از نزدیک، بیش از یک دهه هست شاهد تلاش های شبانه روزی هزاران نفر از نخبگان و سرآمدان کشورم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برای پیشرفت کشور و رفع نیازهایش بودم، می توانم بگویم حالا از این تغییر، آسوده خاطرم. چرا که به واسطه سال ها همکاری و آگاهی از شیوه مدیریتی و رفتاری دکتر دهقانی فیروزآبادی و دکتر ستاری، او را بهترین و شبیه ترین کسی می دانم که راه دکتر ستاری را با قدرت و درایت ادامه می دهد. دهقانی همچون ستاری، مدیری تفویض گرا، مسلط بر علوم روز و برآمده از دانشگاه صنعتی شریف است. شرکت‌داری کرده و فرزند اکوسیستم دانش بنیان است و با نگاه فراجناحی و غیرسیاسی که در کارش دارد می تواند کشتی بادبان برافراشته و سترگ زیست بوم نوآوری و فناوری را در برابر بادهای موافق و مخالف به ساحل امن اش برساند.


با ایمان کامل می گویم که خدا با زیست بوم نوآوری و اقتصاد خلاق است. مستدام باد.


انتهای پیام/
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس ۰ رای موافق و ۰ رای مخالف

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی