برگزاری بزرگداشت هزار و پنجاهمین زادروز «ابوریحان بیرونی»

​بنیاد ایران‌شناسی با توجه به اینکه زندگی تاریخی-تمدنی مفاخر برجسته ایرانی و مطالعه درزمینه دانش، سیره و سبک زندگی آن‌ها را از رسالت‌های مهم خود می‌داند، همچنین سال تولد «ابوریحان بیرونی» در فهرست جهانی نکوداشت‌های ۲۰۲۳–۲۰۲۲ م یونسکو به‌طور مشترک برای ایران، ازبکستان و تاجیکستان به ثبت رسیده است. رویداد بزرگداشت هزار و پنجاهمین سال تولد «ابوریحان بیرونی»، را برگزار می‌کند.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد ایران‌شناسی، رویداد بزرگداشت هزار و پنجاهمین سال تولد «ابوریحان بیرونی»، با مشارکت و همکاری دانشگاه شهید بهشتی، وزارت امور خارجه، بنیاد حکمت اسلامی صدرا، کمیسیون ملی یونسکو – ایران، فرهنگستان علوم، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، فرهنگستان علوم پزشکی و انجمن‌های مرتبط با مشاهیر و مفاخر کشور و حضور و همراهی سفارت تاجیکستان و سفارت ازبکستان و سخنرانی نمایندگان این نهادهای علمی و فرهنگی، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱، از ساعت ۹ الی ۱۲ در تالار محتشم به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود. 


از علاقه‌مندان دعوت می‌شود تا با مشارکت در این رویداد فرهنگی بر غنای علمی و معنوی آن بیفزایند. 


همچنین رویداد بزرگداشت هزار و پنجاهمین سال تولد «ابوریحان بیرونی»، از طریق لینک اسکایپ https://join.skype.com/omDfqvkgjfDg پخش می‌شود.


انتهای پیام/

آن پرده برانداز
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفده =

دکمه بازگشت به بالا