امروز

جمعه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۹:۲۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

رئیس پلیس راهور انتظامی تهران بزرگ از برخورد با وانت بارهایی که سد معبر می‌کنند، خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: شرایطی که به لحاظ ترافیک داریم کاملا مشخص است[…]


رئیس پلیس راهور انتظامی تهران بزرگ از برخورد با وانت بارهایی که سد معبر می‌کنند، خبر داد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: شرایطی که به لحاظ ترافیک داریم کاملا مشخص است ترافیک تهران رو به افزایش است و با شیب ملایم در حال حرکت است تا در مهر به اوج خود برسد.


وی ادامه داد: افزایش ۳۰ درصدی ترافیک را در پایان شهریور و اوایل مهر پیش بینی می کنیم در این خصوص جلساتی با دستگاه‌های مربوطه برگزار کردیم تا شرایط را بهتر کنیم.


رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تعداد جمعیت و خودرو در حال افزایش است و بنابراین افزایش ترافیک دور از انتظار نیست. ترافیک سنگین و آلودگی هوا در نیمه دوم سال از موضوعاتی است که دامنگیر مردم تهران شده است.


وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش و مدیریت ترافیک گفت: امیدواریم با برنامه ریزی هایی که صورت می گیرد حداکثر توان مجموعه حمل و نقل عمومی در اختیار مردم قرار بگیرد همچنین پیگیر هستیم تا ساعات شروع کار ادارات شناور شود همچنین ساعت ترددکامیونت ها را تغییر داده و از ساعت ۹ قرار خواهیم داد تا ترافیک را تشدید نکنند همچنین فعالیت های عمرانی قبل از اربعین یعنی حدودا از ۲۰ شهریور تا بعد از دوره پیک که هفته سوم مهرماه است را متوقف می کنیم. البته این پیشنهادات ارائه شده و در حال بررسی است.


وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که باعث افزایش ترافیک می شود همزمانی ساعات شروع ادارات و دستگاه‌ها و مدارس است که می توان با شناور کردن ساعات این کار را مدیریت کرد. طرح های ترافیکی را با جدیت ادامه می دهیم میانگین به صورت روزانه هزار نفر در طرح موتویار آموزش داده می شوند.همچنین۱۵۰ تا ۲۰۰ موتورسیکلت که فاقد پلاک هستند و یا سایر جرایم را دارند توقیف می شوند.


او با اشاره به طرح جناقی گفت: این طرح باعث مدیریت ترافیک می‌شود.افرادی که از خطوط اضطرار استفاده می کنند اعمال قانون شده و به صورت ساعتی توقیف می شوند. طرح های انضباط ترافیکی در شش ماهه دوم سال ادامه پیدا خواهد کرد.


وی ادامه داد: برخورد موتورسیکلت های سنگین در دستور کار است.


او درباره برخورد با وانت بارهایی که سد معبر می کنند، گفت: میزان جریمه این خودروها بازدارنده نبود با مراجع قضایی هماهنگ کردیم و توقیف یک ماهه عملیاتی شد و این باعث اثرگذاری اعمال قانون شد و با وانت بارها و کسانی که با مشاغل خود سد معبر می کنند برخورد می شود.


او افزود: ساماندهی جرثقیل های امداد خودروهایی که رها شده است در دستور کار قرار گرفته در دولت قبلی وزارت کشور و وزارت صمت این وظیفه را از شهرداری گرفته و به اصناف واگذار کردند و روز به روز وضع بدتر شده و نارضایتی مردم رو به گسترش است. ما با توجه به اینکه دیدیم متولیان نمی توانند این کار را انجام دهند جلساتی را با استانداری و شهرداری برگزار کردیم و قرار شد با جرثقیل هایی که در طرح ساماندهی نباشند برخورد شود سه الی چهار شرکت مجوز گرفته اند و از چند روز آینده برخورد خواهیم کرد و توقیف می شوند. براساس قانون مسئول بار و مسافر با شهرداری است و ما از وزارت کشور تقاضا داریم مصوبه دولت گذشته را لغو کند.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی