امروز

چهارشنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۹:۱۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه معاون شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در استان ها تخلف می کند، با انتقاد از عملکرد سلیقه ای کمیسیون ماده ۵، گفت: کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده ۵ به محلی[…]


نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با بیان اینکه معاون شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در استان ها تخلف می کند، با انتقاد از عملکرد سلیقه ای کمیسیون ماده ۵، گفت: کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده ۵ به محلی برای دلالی تبدیل شده اند.


سیدکاظم دلخوش اباتری در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۵ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در قالب اخطار با استناد به اصول ۳، ۲۲ و ۲۹ قانون اساسی ضمن قدردانی از عملکرد رئیس مجلس، کمیسیون عمران و وزیر کشور در پیگیری حادثه متروپل، افزود: بنده بارها در خصوص اینگونه ساختمان ها به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردم ضمن اینکه معتقدم پیشگیری بهتر از درمان است و حوادث ساختمان های پلاسکو و متروپل نیز فراموش نشدنی است.  


نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز در کشور به ویژه در عملکرد معاونت شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم باعث می شود حوادث مشابهی در پیش باشد بنابراین باید کمیسیون های عمران و اصل ۹۰ را مجاب کنیم که این موضوع را پیگیری کنند تا بعد از این دچار مشکل نشویم.


وی تصریح کرد: یک سری مشاوران طرح های تفصیلی داریم که اغلب غیربومی و ناآشنا به مناطق و بی توجه به حقوق مکتسبه مردم هستند ضمن اینکه دستگاه ها نیز در این رابطه پاسخگو نیستند، ما مصوبه خرید نداریم و زمین ها گاه آموزشی، گاه ورزشی و گاه درمانی هستند که این موضوع مردم را سرگردان کرده است.


این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: برای مردم قابل درک نیست که کمیسیون ماده ۵ سلیقه ای عمل می کند همچنین معاون شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در استان ها تخلف می کند کما اینکه در این رابطه مستنداتی وجود دارد اما کسی به آن ها رسیدگی نمی کند و اگر مانع این روند نشویم در آینده حوادث مشابه متروپل را شاهد خواهیم بود.


وی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستور دهید که نحوه عملکرد ماده ۱۰۰ بررسی شود چرا که این کمیسیون و کمیسیون ماده ۵ به محلی برای دلالی تبدیل شده اند و مردم از این موضوع آسیب می بینند.


دلخوش خاطرنشان کرد: هم اکنون در یک خیابان مجوز ساختمان ۵ طبقه داده می شود در حالی که در همان خیابان برای ساختمان های مشابه مجوز داده نشده است از سوی دیگر ۱۱ میلیون حاشیه نشین در کشور داریم ضمن اینکه سازندگان نیز ساختمان ها را تنها می سازند و می فروشند و نظارتی به این بخش نیست.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی