امروز

چهارشنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۹:۰۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

شهردار تهران با ارائه توضیحاتی درباره ماده ۱۷ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از اصلاح طرح تفصیلی شهر تهران برای سال آینده خبر داد. «علیرضا زاکانی» شهردار تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ[…]


شهردار تهران با ارائه توضیحاتی درباره ماده ۱۷ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از اصلاح طرح تفصیلی شهر تهران برای سال آینده خبر داد.


«علیرضا زاکانی» شهردار تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا ماده ۱۷ قانون درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مبنی بر اینکه شهرداری‌ها برای صدور پروانه ساختمانی موظف به رعایت طرح تفصیلی شهرها بوده و فروش تراکم و نیز تغییر کاربری اراضی بر خلاف طرح تفصیلی فقط با تصویب در کمیسیون ماده (۵) قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب ۱۳۵۱/۱۲/۲۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی مجاز است؛ در حقیقت راهی را برای شهرفروشی از این طریق باز می‌کند، گفت: اصلا چیزی به عنوان شهر فروشی ما نداریم.


وی ادامه داد: ماده ۱۷ قانون درآمد پایدار شهرداری‌ها ناظر بر تغییر کاربری و کمیسیون ماده ۵ است که در این کمیسیون تغییر کاربری در طرح تفصیلی را بررسی می‌کنند.


شهردار تهران تصریح کرد: مسئولیت کمیسیون ماده ۵ در سراسر کشور با استانداران است اما در تهران مسئولیت این کمیسیون با شهردار تهران است البته معاونان چند وزارت‌خانه در این کمیسیون حضور داشته و به صورت جمعی تصمیم‌گیری می‌شود و اینگونه نیست که شهرداری‌ها هر گونه بخواهند تصمیم‌گیری کنند.


زاکانی خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی هم برای سال آینده باید برای شهر تهران مورد بازبینی قرار گیرد و انشالله بتوانیم با یک نگاه جامع و دقیق نسبت به نیاز شهرمان و تغییرات اساسی که باید رقم بخورد در حوزه طرح تفصیلی آنچه که برای اصلاح و کار جدی برای تغییر است در طرح تفصیلی شهر تهران در نظر بگیریم.


وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اقدامات شهرداری تهران در ایام اربعین حسینی در عراق گفت: ما اقدامات مختلفی را در این ایام انجام می‌دهیم. در حقیقت امسال به عنوان بخشی از کاری که هر سال شهرداری تهران در این ایام دنبال می‌کند با گستردگی بیشتر در خصوص خدمت به زوار حضرت سیدالشهدا در اربعین حسینی انجام وظیفه می‌کنیم.


شهردار تهران تصریح کرد: بخشی از این انجام وظیفه در مرزها است بخشی از این انجام وظیفه ناظر به ترابری داخل است و بخشی دیگر مرتبط با موضوع موکب‌ها و خدمت‌گذاری در موکب‌ها ست همچنین در حوزه سلامت و ارائه خدمت به زوار نیز فعالیت‌هایی خواهیم داشت.


زاکانی با بیان اینکه شهرداری تهران در ستاد مرکزی اربعین در وزارت کشور به عنوان یک عضو فعال حضور دارد، تصریح کرد: بخشی دیگر نیز مرتبط با موضوع صیانت و خدمات آتش‌نشانی است در حقیقت ما یک بسته‌ای از خدمت را در این ایام ارائه خواهیم کرد.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی