امروز

چهارشنبه, ۱۳ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۸:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: برخی از آقایان خارج از وظیفه قانونی و مسئولیتی خود اظهارنظر می‌کنند و رئیس جمهور باید به این افراد تذکر لازم را بدهد. ما در موضوع برجام نیاز به یک اجماع نظر، توافق و همدلی[…]


یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: برخی از آقایان خارج از وظیفه قانونی و مسئولیتی خود اظهارنظر می‌کنند و رئیس جمهور باید به این افراد تذکر لازم را بدهد. ما در موضوع برجام نیاز به یک اجماع نظر، توافق و همدلی کلی در کشور داریم و موضع نظام هم در این مورد مشخص است و باید منتظر ماند و دید نظر مجلس درباره این توافقنامه چیست.


حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه این روزها خبرهایی از نزدیک شدن به امضای توافق برجام به گوش می‌رسد، تندروها دست به کار شدند و حتی در میان افراد دولت نیز، اختلافاتی در این میان دیده شده نظر شما درباره مواضع این افراد چیست، گفت: قطعا اظهارنظرهایی که برخی از وزرا درباره برجام انجام می‌دهند، اظهارنظر دولت نیست و دولت سخنگو و رئیس جمهور دارد و آن‌ها مرجع رسمی اظهارنظرهای رسمی دولت هستند. این پرونده در اختیار شورای عالی امنیت ملی است و به همین ترتیب این گمانه‌زنی‌ها و اظهارنظرها ارزش قانونی و رسانه‌ای هم ندارد. 


وی تصریح کرد: به هر ترتیب این توافقنامه باید به تصویب مجلس برسد تا قابلیت اجرایی پیدا کند. با این وجود، برخی از آقایان خارج از وظیفه قانونی و مسئولیتی خود اظهارنظر می‌کنند و رئیس جمهور باید به این افراد تذکر لازم را بدهد. ما در موضوع برجام نیاز به یک اجماع نظر، توافق و همدلی کلی در کشور داریم و موضع نظام هم در این مورد مشخص است و باید منتظر ماند و دید نظر مجلس درباره این توافقنامه چیست. به همین دلیل اینگونه اظهارنظرها باعث تشویش اذهان عمومی و بیشتر شدن مشکلات کشور خواهد شد. 


کنعانی مقدم در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره مخالفت تندروها با به نتیجه رسیدن برجام در دولت رئیسی چیست، گفت: به هرحال استدلال آقایان این است که توافقنامه امروز برجام با برجام دولت آقای روحانی فرق‌های زیادی دارد و توانستیم از موضع قدرت خواسته‌های خودمان را به آمریکایی‌ها تحمیل کنیم. اگر این استدلال درست باشد، باید از آن‌هایی که از این توافقنامه حمایت می‌کنند پرسید متن برجام امروز با متن توافق دولت روحانی چه تفاوتی دارد و چقدر در مسائل امنیتی و منافع ملی تاثیرگذار است.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی