امروز

پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۱:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور گفت: اولویت سازمان محیط زیست کشور صیانت از منابع زیستی است و در راستای حفظ این منابع توسعه و اجرای برنامه‌های دولت را هم مدنظر دارد. به گزارش ایلنا،[…]


معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست کشور گفت: اولویت سازمان محیط زیست کشور صیانت از منابع زیستی است و در راستای حفظ این منابع توسعه و اجرای برنامه‌های دولت را هم مدنظر دارد.


به گزارش ایلنا، «حسن اکبری»، در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با اشاره به اینکه همه به وضعیت محیط زیست کشور آگاه هستند، افزود: فرونشست دشت ها، افزایش کانون‌های فرسایش بادی، آلودگی کلانشرها، افزایش تجمعی سیل، نابودی حیات وحش و جنگل‌ها از مهمترین چالش‌های محیط زیست کشور است. 


وی با اشاره به اینکه طی این سال‌ها بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه‌های برجسته حیات وحش کشور را از دست دادیم، افزود: بخشی از سرمایه زیستی از بین رفته و باید همه تلاش خود را برای حفاظت از قسمت باقی مانده به کار گیریم. 


معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اضافه کرد: کمبود آب و مسائل مربوط به خاک هشدارهایی است نسبت به اینکه باید رفتار و روش خود را در ارتباط با محیط زیست تغییر دهیم. 


وی گفت: ادارات کل محیط زیست در استان‌ها نباید فعالیت خود را تنها محدود به مناطق حفاظت شده کنند و در هر جایی تخریب منابع اتفاق افتد از آنجا که منجر به آلودگی می‌شود باید واکنش نشان دهند. 


اکبری با اشاره به اینکه توسعه‌گران هم خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و فقط باید به آن‌ها اطلاعات لازم و به طور صحیح راهنمایی و هدایت شوند، یادآور شد: اگر امروز تذکرات و هشدارهای لازم را در راستای حراست از محیط زیست ارائه نکنیم کوتاهی کرده ایم. 


کمال حسینی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در ادامه این مراسم، با اشاره به اینکه حفظ و حراست از منابع طبیعی از وظایف مهم آحاد مردم است، اظهار داشت: در این استان سیاستگذاری کلی بر مبنای توسعه پایدار است. 


وی با اشاره به اینکه تامین نیازهای اولیه جامعه با تاکید بر حفظ منابع در اختیار و انتقال آن به نسل‌های آینده از اولویت‌های ما است، یادآور شد: کارهای توسعه‌ای در کردستان در حال شکل گیری است که عملیات اجرایی بسیاری از پروژه‌ها در این راستا برمبنای توسعه پایدار آغاز شده است. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: یکی از مطالبات به حق مردم استان استفاده از نیروهای این استان در بدنه مدیریتی سازمان‌ها در سطح کشور است.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی