امروز

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۴:۱۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

رئیس سازمان امور اراضی کشور، رفع تداخل اراضی کشاورزی و ملی را مهمترین ماموریت این سازمان برشمرد و تاکید کرد:‌ وزیر جهاد کشاورزی به سازمان اراضی ابلاغ کرده است که این مأموریت در مدت دو سال در کل کشور انجام[…]


رئیس سازمان امور اراضی کشور، رفع تداخل اراضی کشاورزی و ملی را مهمترین ماموریت این سازمان برشمرد و تاکید کرد:‌ وزیر جهاد کشاورزی به سازمان اراضی ابلاغ کرده است که این مأموریت در مدت دو سال در کل کشور انجام شود.


به گزارش ایلنا، صفدر نیازی در سفر به شیراز و در حاشیه نشست بررسی مسائل حوزه امور اراضی فارس گفت: برای رفع تداخلات اراضی کشور، به طور مشخص بر روی قوانین موازی برنامه‌ریزی شده واعتبارات این طرح به صورت ملی تأمین می‌شود.


وی ادامه داد: بر این اساس، تعداد پلاک‌های رفع تداخلات برای هر شهرستان مشخص می‌شود و به هر میزان که نیاز استان باشد اعتبار تخصیص پیدا می‌کند.


این مقام مسئول با بیان اینکه موضوع بررسی روند رفع تداخلات اراضی یکی از اهداف سفر وی به استان فارس بوده است، اظهار داشت: بررسی صدور سند اراضی کشاورزی نیز یکی دیگر از اهداف تعیین شده در این مأموریت است که با حضور کارکنان ثبت اسناد و اداره کل منابع طبیعی بررسی لازم انجام تا موانع رفع شود.


نیازی با اشاره به اینکه بخش زیادی از تولیدات بخش کشاورزی استان پهناور فارس را در بر دارد، تصریح کرد: در حوزه حفظ کاربری کشاورزی بحث های مفصلی بود، اجرای احکام معوقه ای که در این استان است که دستگاه نظارتی هم تأکید دارند که این قوانین و احکام باید اجرا شود که تأمین اعتبار آن و هماهنگی‌هایی که نیاز است صورت بگیرد در این سفر پیگیری می‌شود.


وی افزود: مبارزه با تغییر کاربری‌های غیرمجاز و برخورد با متخلفان بر اساس قوانینی که وجود دارد، با جدیت دنبال می‌شود.


رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه سازمان امور اراضی مجری قریب به ۱۰۰ قانون در کشور است، خاطرنشان کرد: ما دو وظیفه بزرگ در کشور داریم، وظیفه اول حفظ اراضی کشاورزی از تغییر کاربری‌های غیرمجاز است و صدور مجوزهای تغییر کاربری برای سرمایه‌گذاری‌های کشور در حوزه تولیدات و صنایع و هر تغییر کاربری که نیاز باشد.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی