نظام مالیات ستانی نیازمند اصلاحات اساسی است/ سامانه مودیان اعتراضات مالیاتی را کاهش می دهد

محمد مهدی مفتح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری برنا اظهار داشت: نیاز به یک اصلاح اساسی در نظام مالیاتی کشور کاملا مشهود است و این موضوع، بحثی است که سال‌ها در برنامه‌های مختلف در مجلس و یا دولت بیان شده اما توفیقاتی که مورد نظر و متناسب با نیازها نبوده، در عین حال، همچنان هم هزینه های قابل توجهی برای فروش دارایی‌های کشور و عمدتا نفت، می دهیم.

وی همچنین اشاره کرد: در اصلاح این نظام باید حتما یک دوران گذاری را نیز تعریف کرد که در آن باید به مسائل مختلفی چون عدم نارضایتی و فشار به مردم یا همان مودیان در نظر گرفته شود. هر گونه اصلاح و تعریف یک روش جدید برای دریافت مالیات باید کارشناسی باشد.

این نماینده ی مجلس در خصوص سامانه ی مودیان هم عنوان کرد: سامانه هوشمندی مانند مودیان که طراحی شده، کمک شایانی به نظام مالیاتی کشور و همچنین پرداخت عادلانه آن می کند اما به شرط آن که در درست اجرا شدن آن نظارت و دقت کافی وجود داشته باشد، باید به این موضوع توجه ویژه کرد که مردم در این زمینه متحمل فشار نامعقول نشوند؛ در حال حاضر و با توجه به حجم مراجعات مردم می توان گفت که بسیاری از مردم به نحوه تعیین مالیات خود با روش قدیمی معترض هستند.

انتهای پیام/

سرنوشت درخواست ۴۰ میلیارد دلار وام ارزی
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا