برگزاری رالی تهران- باتمان در پی توسعه مناسبات و همکاری‌های ایران و ترکیه

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی و معاون استاندار باتمان در ترکیه در نشستی مشترک بر توسعه مناسبات، تقویت تعامل و برگزاری برنامه‌های مشترک از جمله رالی‌های خانوادگی و فرهنگی در مسیر شهرهای ایران و باتمان در ترکیه تأکید کردند.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، نشست  محمد حسین صوفی (رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی)، قادر کلیج (معاون استاندار باتمان، عبدالوهاب کوسن شهردار باتمان)، شعنول اوزتورک (فرماندار حَسن کِیف از شهرهای باتمان)، محمد احسان اصلانلی (مدیر گردشگری استان باتمان) و جمعی از مدیران کانون و باتمان ترکیه در محل دفتر مرکزی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برگزار شد.


محمد حسین صوفی در این دیدار با اشاره به اشتراکات متعدد فرهنگی، تاریخی و اجتماعی ایران و ترکیه و قدمت تعاملات اقتصادی و گردشگری دو کشور پیشنهاداتی را در راستای توسعه همکاری های مشترک ارائه کرد.


اجرای طرح های سرمایه گذاری گردشگری در باتمان و برخی شهرهای ایران، تبادل گردشگر، برگزاری رالی های تفریحی، گردشگری و خانوادگی، برگزاری رالی های هنرمندان، ورزشکاران و … باتمان و کشورمان، برپایی نمایشگاه های گردشگری، اجرای تورهای گردشگری خودرویی و موتوری، برگزاری هفته های فرهنگی، استفاده از ظرفیت های رادیو و تلویزیون دو کشور به منظور معرفی ظرفیت های گردشگری دو کشور از مهمترین موضوعاتی بود که رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان پیشنهاد ارائه کرد.


صوفی همچنین پیشنهاد داد کمیته ای مشترک میان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و استانداری باتمان برای سرعت بخشیدن به همکاری ها، انجام برنامه ریزی، تنظیم زمانبندی و پیگیری امور و طرح ها تشکیل شود.

آیین یادبود «سیّداحمد وکیلیان» در دائرةالمعارف بزرگ اسلامی
هم اکنون بخوانید


قادر کلیج معاون استاندار باتمان در ادامه دیدار با رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل و جمعی از مدیران کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با ابراز خرسندی از سفر به ایران با هدف توسعه مناسبات و تقویت همکاری های مشترک به ویژه در حوزه فعالیت های اتومبیلرانی و برگزاری رالی های مشترک گفت: به عنوان نماینده رسمی دولت ترکیه قول ایجاد تسهیلات و امکانات لازم در مسیر دوستی با ایران که بیش از هر موضوعی برایمان دارای ارزش و اهمیت است را به شما می دهیم.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا