امروز

شنبه, ۱۶ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۲:۰۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

صالح‌آبادی: امکان معاملات توافقی ارز در صرافی ها فراهم است
اقتصادی

به گزارش اعتماد نو به نقل از خبرگزاری برنا، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درحاشیه هیئت دولت در رابطه با ساماندهی شرایط بازار ارز گفت: بانک مرکزی از هفته گذشته در تعاملی که با کانون[…]


به گزارش اعتماد نو به نقل از خبرگزاری برنا، علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران درحاشیه هیئت دولت در رابطه با ساماندهی شرایط بازار ارز گفت: بانک مرکزی از هفته گذشته در تعاملی که با کانون صرافی‌ها و صرافی‌های معتبر و صادر کنندگان داشته است به جمع بندی رسیده که بازار توافقی عرضه و تقاضای ارز را راه اندازی کند.

وی ادامه داد: از هفته گذشته امکان معاملات توافقی ارز در صرافی ها فراهم شد و از دیروز هم دربازار متشکل ارزی این امکان فراهم شد.


زمانی که این امکان در بازار متشکل ارزی باشد چون عرضه و تقاضا در سامانه مشخص که در اختیار صرافی ها و بانک ها هم قرار میگیرد، طبعا عمقا این بازار افزایش پیدا می‌کند و پیش‌بینی این  است که صادر کنندگان متعددی که علاقه مند هستند ارزی وارد این سامانه کنند و با ما هم مذاکراتی داشته اند ، ارز خود را در این سامانه عرضه کنند و خریداران هم‌می توانند خریداری کنند و قیمت ها در این بازار  براساس مکانیسم عرضه و تقاضا  خواهد بود.

صالح آبادی خاطر نشان کرد:  لذا با عمقی که این بازار پیدا می‌کند می تواند تقاضاهای واقعی که در سطح بازار وجود دارد را به طور مناسب پوشش دهد و در تعادل  و آرامش بازار ارز نقش بسزایی داشته باشد.

وی در پایان افزود: پیش بینی من است که با توجه به این امکانی که فراهم شده و طبق گفته ی خیل عظیمی از صادر کنندگانی که با ما مذاکره کرده اند که در صورت  فراهم شدن این امکان حاضر هستند منابع قابل توجهی را عرضه کنند، این می تواند بازار را به آرامش و ثبات بیشتر برساند.

 

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی