جوانان باید امام (ره) را بیشتر بشناسند

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: من معتقدم شناخت امام (ره) نه تنها در خارج بلکه در داخل هم امری ضروری است و خلأهایی در داخل کشور در زمینه شناخت امام (ره) احساس می‌شود لذا جوانان ما مخصوصاً دانشجویان باید امام (ره) را بیشتر بشناسند.


به گزارش ایلنا، احمد جنتی ضمن تجلیل از خدمات مدیران ادوار سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شما در نهاد سازمان تبلیغات اسلامی نشان دادید که در عمل می‌توان کار را برای خدا انجام داد.


وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی نهادی پاک، انقلابی و ولایتمدار است که در زمره فرزندان امام (ره) و از تربیت یافتگان مکتب امام(ره) قرار دارد.


دبیر شورای نگهبان با اشاره به عملکرد خوب سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: این نهاد از پیروزی انقلاب تاکنون هرکجا حضور یافته آرمان‌های امام(ره) و انقلاب را در کارهایش مدنظر قرار داده است.


جنتی با ابراز خرسندی از وجود چنین نهادی و خدمت در این نهاد تصریح کرد: دو امری که ما از ابتدا تاکید داشتیم در این سازمان نهادینه شود، روحیه انقلابی و اسلامی بود که بحمدالله محقق شد.


وی با بیان اینکه باید در راستای اهداف تلاش کنیم و مردم را در درجه اول در داخل و خارج از کشور با اسلام و انقلاب آشنا کنیم، خاطرنشان کرد: البته ما کمبودها و کوتاهی هم داریم اما وظیفه ما معرفی اسلام در معنای اخص آن یعنی اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام انقلابی است. تمام کشورهای اسلامی ادعای اسلامی بودن دارند و کمابیش هم کارهایی را انجام می‌دهند لذا تا زمانی که روحیه انقلابی در میان مسئولین و مردم نباشد، اسلامی در کار نیست؛ این نوع اسلام، اسلام آمریکایی است.

تحریم های روسیه ممکن است عرضه بنزین آمریکا را محدود کند
هم اکنون بخوانید


دبیر شورای نگهبان با تشریح اسلام انقلابی ابراز داشت: اسلام انقلابی در واقع در بطن و موضع‌گیری‌های خودش، اسلام را معرفی می‌کند.


جنتی با تاکید بر اینکه یکی از کارهایی که در سازمان تبلیغات اسلامی به آن کمتر پرداخته شده است؛ شناساندن شخصیت متعالی امام (ره) به مردم خارج از کشور بوده است، بیان کرد: اخلاق، ایمان، سیاست مداری، زمان شناسی و خصوصیاتی دیگری از امام (ره) همچنان در داخل و خارج از کشور مغفول مانده است و باید در جهت شناساندن این ویژگی‌ها تلاش کرد.


وی افزود: همین خصوصیات امام(ره) بود که پیروزی‌هایی را برای انقلاب به ارمغان آورد لذا یکی از وظایف ما معرفی امام(ره) است.


به گفته دبیر شورای نگهبان، من معتقدم شناخت امام (ره) نه تنها در خارج بلکه در داخل هم امری ضروری است و خلأهایی در داخل کشور در زمینه شناخت امام (ره) احساس می‌شود لذا جوانان ما مخصوصاً دانشجویان باید امام (ره) را بیشتر بشناسند.


جنتی با بیان اینکه ما نباید توقع داشته باشیم همان گونه که ما امام (ره) را دیده‌ایم و در کنار ایشان بوده‌ایم، نسل جوان هم امام (ره) را بشناسد و قبول داشته باشد، یادآور شد: خیر چنین نیست، باید فرهنگ انقلاب‌مان را به نسل دانشجو منتقل کنیم، این انتقال فرهنگ انقلاب، وظیفه اهل علم است. اهل علم فرزندان راستین امام (ره) هستند. با این وضعیت ما هستیم که باید این رسالت را بپذیریم و امام (ره) را به نسل جوان بشناسانیم. ما باید خودمان را مدیون اسلام بدانیم، به خصوص نسل طلبه که باید بیشتر از دانشجویان احساس وظیفه کنند. ما باید بدانیم دینی بر عهده داریم که باید این دین را به اسلام و انقلاب ادا کنیم.

دستور رئیس کل دادگستری استان اصفهان برای شناسایی و دستگیری عاملان ناآرامی‌های شب گذشته سمیرم
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا