مسائل اجتماعی کشور با نگاه حاکمیتی حل نمی‌شود

دبیر قرارگاه اجتماعی شهرداری گفت: با وجود بیش از ۱۴ دستگاه متولی در حوزه کودک که مکلف به اجرای قوانین و مقررات مقررات وضع شده هستند، اما همچنان شاهد کار کودک در خیابان و کارگاه‌ها هستیم.


به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد احمدی صدر، دبیر قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران در اولین همایش ملی حمایت از اطفال و نوجوانان آسیب دیده و در معرض آسیب گفت: ما مخاطبانی داریم که نسل آینده افتخار آمیز این کشور می توانند باشند اگر مورد توجه قرار گیرند.


وی ادامه داد: با وجود بیش از ۱۴ دستگاه متولی در حوزه کودک که مکلف به اجرای قوانین و مقررات وضع شده هستند اما همچنان شاهد کار کودک در خیابان و کارگاه‌ها هستیم.


دبیر قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران گفت: در قرارگاه تحول اجتماعی یک میز مخصوص برای کودکان کار در نظر گرفته شده است. اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا قوانین و مقررات کفایت می کند.


وی ادامه داد: بیش از ده هزار سازمان مردم نهاد در این حوزه فعالیت می کنند. هدف ما در قرارگاه این است که به یک مدل مشخص دست پیدا کنیم که ضمن جلب همه نهادهای حاکمیتی یک مدل را ارائه دهیم که مشکلات کودکان کار و خیابان را رفع کنیم.


احمدی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مسایل اجتماعی کشور را حاکمیتی حل کنیم، بازهم هیچ اتفاق دیگری نمی افتد. در اینجا همه باید آتش به اختیار عمل کنند اگر مسائل اجتماعی در کشور حل نمی شود برای این است که نقش حاکمیت و گروه‌های مردمی جابجا شده است حاکمیت باید در مسائل اجتماعی تکیه گاه باشند و کار با حضور مردم انجام شود. علاج مسائل اجتماعی توجه ویژه به ظرفیت های مردم است.

ضرورت اعلام لیست کارکنان اماکن عمومی به پلیس
هم اکنون بخوانید


وی ادامه داد: وقتی یک بحران در کشور ایجاد می شود همه باید حضور داشته باشند امروز زمانی نیست که با شعار مشکلات حل شود ما ادعا نداریم که مشکلات کودکان کار در این جلسه حل شود شهرداری تهران ۲۷ مرکز پرتو دارد و امکانات دیگر که در این حوزه وجود دارد اما پرداختن به مسائل کودکان کار و خیابان چند وجهی است یک دسته از کودکان کار به صورت باندی مورد استثمار قرار گرفته اند یک سری از کودکان کار نیز در کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند. باید با استثمار کودک مقابله کرد.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا