اندیشه‌های انقلاب اسلامی در ذهنِ صدها استاد بسیجی تکثیر شده است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: بیانیه گام دوم انقلاب با طرح نظریه نظام انقلابی راه علاج برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را در توجه به ظرفیت‌های داخلی و توسعه درون‌زا می‌داند.


به گزارش ایلنا از اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، عرفان خسرویان در آستانه سالروز شهادت  مصطفی چمران و روز ملی بسیج اساتید در گردهمایی سراسری فرماندهان بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای طی سخنانی با تبیین مؤلفه‌های دانشگاه تراز انقلاب اسلامی گفت: به رغم همه کارشکنی‌ها اندیشه‌های انقلاب اسلامی، در ذهنِ صدها استاد بسیجی تکثیر و تقویت شده و دانشگاه با مفهوم غربی به دانشگاه تراز انقلاب نزدیکتر شده است. 


رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور افزود: بر طبق فرمایش مقام معظم رهبری همراه شدن حرکت علمی با آرمان‌های والای معنوی و انقلابی، زمینه‌ساز به سامان رسیدن مسائل کشور است و دانشگاه تراز انقلاب اسلامی می‌تواند مسیر پیشرفت علمی کشور را هموار و سعادت ملت و کشور را تضمین کند. 


وی تربیت استاد در تراز انقلاب اسلامی را از مهمترین اهداف تاسیس بسیج اساتید دانست و افزود: در شرایط کنونی که کشور نیاز به تسریع در حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دارد، نقش آفرینی اساتید بسیجی با تکیه بر روحیه انقلابی و عمل جهادی در سالی که از سوی علمدار انقلاب به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین مزین شده، می‌تواند گره‌گشا و حماسه آفرین باشد. 


خسرویان با تشریح فرآیند تحقق تمدن نوین اسلامی مطابق گفتمان رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: این فرآیند در پنج مرحله انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و در نهایت تمدن نوین اسلامی شکل می‌گیرد و اکنون در مرحله تشکیل جامعه اسلامی هستیم. 

تا ساعاتی دیگر اسامی مقامات و موسسات غربی که در تحریم‌ها دست داشتند، به لیست سیاه وزارت خارجه اضافه می‌کنیم
هم اکنون بخوانید


رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای تأکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب با طرح نظریه نظام انقلابی بعنوان یک تعبیر دقیق نظام‌سازی را که مستلزم ثبات و استقرار است با تغییر و تحول دائمی و مقتضیات انقلاب است ترکیب می‌کند و راه علاج برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را در توجه به ظرفیت‌های داخلی و توسعه درون‌زا می‌داند. 


وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم پیرو مطالبه از جوانان مومن انقلابی نظریه‌ای برای گذار از وضعیت آتش‌به‌اختیار به تشکیل یک دستگاه مرکزی و مدیریتی انقلابی و جهادی را ترسیم فرمودند. 


خسرویان داشتن روحیه خدمت‌رسانی به مردم، تخصص و کارآمدی، مسئولیت‌پذیر بودن و تعهد به مردم و انقلاب را از ویژگی‌های مدیر تراز انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: در دهه پنجم انقلاب دانشگاه تراز انقلاب اسلامی می‌تواند پرچم دار بسط نظریه نظام انقلابی باشد و زمینه را برای ترویج نگاه انقلابی، روحیه انقلابی، عمل و تبیین جهادی فراهم کند. 


گفتنی است در گردهمایی فرماندهان بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای، آیت الله صدیقی مهمان ویژه این مراسم،  مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور، سردار طلایی نیک، معاون توسعه و پشتیبانی و امور مجلس وزارت دفاع،  جعفرپور، رئیس بسیج اساتید وزارت علوم،  جلیلی رئیس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولان و بسیجیان حضور داشتند.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا