حضور ۸۴ کشور جهان در جشنواره/ کل بودجه انیمیشن در ایران ۵۰ میلیارد است

محمدرضا کریمی صارمی (دبیر دوازدهمین جشنواره پویانمایی تهران) در نشست خبری این رویداد اعلام کرد که اگر بودجه این صنعت در ایران مورد توجه مسئولان قرار گیرد، قطعا اتفاقات کم نظیری در این حوزه در عرصه جهانی رقم خواهد خورد.


به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست رسانه‌ای دوازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران امروز (۱ خرداد) در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.


در ابتدای این نشست مهدی علی‌اکبرزاده (مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) درباره برگزاری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران اظهار کرد: دوزادهمین دوسالانه پویانمایی تهران از ۸ تا ۱۲ خرداد ماه برگزار خواهد شد. به جهت تولیدات شاخص در عرصه پویانمایی، این جشنواره در جهان یکی از مهمترین و معتبرترین جشنواره های دنیا محسوب می‌شود. این جشنواره فرصتی را به وجود می‌آورد که هنرمندان از سراسر جهان آثار خود را عرضه کنند و بیشتر اینجا تبادل تجربه و گفتگو رخ می‌دهد و هنرمندان از ایران و جهان تجربه‌ها و یافته‌های خود را به اشتراک می‌گذارند.


وی ادامه داد: جشنواره دو سالانه پویانمایی جشنواره‌ای است که با هدف ایجاد ارتباط با مخاطبان گسترده داخلی و خارجی و ارائه محصولات به روز فعالیت می‌کند و به گواه هنرمندان و اساتید برجسته یکی از مهمترین رویدادهای پویانمایی در دنیا است.


مدیر کانون پرورش فکری تاکید کرد: پویانمایی در دنیای کنونی علاوه بر اینکه برای بچه‌ها اهمیت دارد علاوه بر آن برای سنین بالاتر نیز جذابیت و اهمیت دارد و دنیا از این طریق در حال کسب درآمد است. از طرفی دیگر در دنیای ارتباطات امروزه از طریق پویانمایی بهتر می‌توانیم با اقشار مختلف ارتباط برقرار کنیم.

آیا جنگ اوکراین بر واردات کود ایران از روسیه تاثیر داشته است؟
هم اکنون بخوانید


وی تصریح کرد: امروزه در ایران از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های پویانمایی برخوردار هستیم و خوشبختانه دانش به‌روز این صنعت در ایران وجود دارد. این ابزار و دانش باید در جهت انتقال مفاهیم مورد نظر به کار بسته شود. به اعتقاد من؛ پویانمایی یکی از بهترین ابزارهای انتقال تعالیم تربیتی و آموزشی است. امروزه در دنیا از این ظرفیت استفاده می‌شود و برنامه‌ریزی‌های زیادی صورت می‌گیرد.


اکبرزاده با اشاره به ظرفیت اشتغال آفرینی در صنعت انیمیشن بیان کرد: پویانمایی در عین حال که یک هنر است یک صنعت بزرگ هم به حساب می‌آید. در این صنعت اشتغال آفرینی جایگاه دارد. افراد زیای در ایران هستند که به این حرفه مشغول‌اند و در صورت گسترش آن ظرفیت بالایی در بازهای داخلی و جهانی وجود دارد تا بتوان از این صنعت درآمد خوبی را کسب کرد.


وی درباره آثار و کشورهای حاضر در این رویداد عنوان کرد: امسال از ۸۴ کشور جهان شرکت کننده داریم. بیش از ۱۲۰۰ اثر به جشنواره ارسال شده است و از کشور خودمان نیز بیش از ۸۰۰ اثر شرکت کرده‌اند. ۱۱۰۰ اثر حایز اهمیت بوده و ۶۶۰ اثر هم از ایران مورد پذیرش جشنواره قرار گرفته است. بیشرین شرکت کننده را از کشور فرانسه داشتیم و شاید علت آن این است که اکران های موفقی از فیلم های پویانمایی کشور ما در فرانسه انجام شده و موفق بوده‌اند.


مدیر کانون پرورش فکری گفت: از همه این فیلم‌ها، ۲۱۰ اثر در ایام برگزاری جشنواره اکران خواهد شد. ۲۱ نشست تخصصی همزمان با برگزاری جشنواره نیز انجام می‌شود. همه فیلم‌ها نیز در ۴ سالن تخصصی اکران خواهند شد.

تاکید مادر شهید مدافع حرم بر حمایت از مظلومان جهان در راهپیمایی روز قدس
هم اکنون بخوانید


وی افزود: یک اتفاق بسیار مهم در سایت فرصت بارگذاری را برای فیلمسازان فراهم‌ کردیم تا بنا به درخواست خودشان در این سامانه بارگذاری کنیم تا همه بتوانند از پان استفاده کنند و آن را ببینند. ما در ۱۰۰۰ مرکز کانون پرورش فکری نیز از روز ۱۲ خرداد ماه از ساعت ۹ تا ۱۱ یک سانس نمایش پویانمایی از برگزیدگان ۲۰ سال گذشته خواهیم داشت. 


f7da73c3-f915-4398-9609-cfc68370b9bf


 


ادامه دارد…


 


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا