امروز

شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۶:۰۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

درخت دوستی در محوطه سفارت ایران در تفلیس به مناسبت سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور کاشته شد.


به گزارش ایلنا، درخت دوستی (یک اصله نهال زیتون) در محوطه سفارت ایران در تفلیس به مناسبت سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و گرجستان، کاشته شد.


در این مراسم، معاونان وزارت امور خارجه، قائم مقام وزارت فرهنگ گرجستان و دیگر مقامات و شخصیت‌های گرجی حضور داشتند.


در ابتدای این مراسم، محمد قبادی‌راد، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، پیام تبریک حسین امیرعبداللهیان خطاب به همتای گرجی خود را به مناسیت سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک دو کشور قرائت کرد.


در پیام وزیر امور خارجه آمده است: ماه می یادآور برقراری مناسبات دیپلماتیک میان جمهوری اسلامی ایران و کشور مستقل گرجستان است. بدین مناسبات مایلم تبریکات صمیمانه خود را ابراز کنم. جمهوری اسلامی ایران گرجستان را به عنوان همسایه منطقه‌ای و کشوری مهم در منطقه قفقاز برمی‌شمارد.


امیرعبداللهیان در این پیام یادآور شده است: مرور مناسبات دوستانه دو کشور در سه دهه اخیر نشانگر روند مثبت و رو به رشد همکاری‌ها در همه زمینه‌ها بوده است. با این حال، مایلم بار دیگر بر اهمیت توسعه و تقویت همکاری‌ها در همه زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و به ویژه اقتصادی تاکید کنم.


وی ادامه داد: در خاتمه با تاکید بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر احترام به حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها، بر اهمیت تلاش متقابل برای جلوگیری از تاثیر تحریم‌های غیرقانونی بر مناسبات دوجانبه در راستای دستیابی به سطح بالاتری از همکاری‌ها و تامین بهینه منافع دو ملت تاکید می‌کنم.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی