امروز

سه شنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۴:۴۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

نماینده مردم ارومیه در مجلس خطاب به وزیر کار و رئیس جمهور گفت: یارانه و سهام مردم به ویژه در وضعیت فعلی اقتصادی نباید به هر بهانه ای قطع شود.


به گزارش ایلنا، فاطمه قاسم پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت:  در این روزها که شاهد تصمیم مهم هدفمندی یارانه ها و حذف بخشی از یارانه های پنهان هستیم، درخصوص اجرای این طرح مهم و حیاتی برای کشور، برخی زیرساخت ها باید آماده سازی شود تا عدالتی که هدف اجرای این طرح است، محقق شود.


نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: از مهمترین زیرساخت ها پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان است که مجلس در بودجه ۱۴۰۱ به تامین ارتقای مالی این سامانه و کمک به اتصال آن به پایگاه مختلف اطلاعاتی برای دقت بخشی به آزمون وسع، مصوبات خوبی داشته است. آزمون وسع باید به صورت شفاف باشد، ولی تکمیل نبودن این سامانه در کنار عدم شفایت شاخص ها و یا غلط بودن برخی شاخص ها باعث ابهام جدی داشته است.


وی تصریح کرد: در این سامانه درآمد مجموع همه افراد خانوار به عنوان درآمد خانوار محسوب می شود، در صورتی که بسیاری از دختران و پسرانی که ازدواج نکرده اند، درآمدشان را برای مهیا کردن خانواده آتی در نظر دارند و اینکه ما درآمدها را به عنوان درآمد سرپرست خانواده حساب کردیم، شاخص غلطی است و باید اصلاح شود. قرار بود طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت در صورت حذف ارز ترجیحی با قیمت شهریور ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار دهد. و وزارت کار اقدامات لازم برای ارتقای سامانه رفاه ایرانیان انجام دهد.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم