امروز

شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۷:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

مجلس

نماینده تهران در مجلس بیان کرد: آزمون وسع باید به صورت شفاف و براساس عدالت باشد، اما تکمیل نبودن سامانه اطلاعاتی دولت در کنار عدم شفافیت شاخص ها ابهامات جدی را ایجاد کرده است. به گزارش ایلنا، فاطمه قاسم پور[…]


نماینده تهران در مجلس بیان کرد: آزمون وسع باید به صورت شفاف و براساس عدالت باشد، اما تکمیل نبودن سامانه اطلاعاتی دولت در کنار عدم شفافیت شاخص ها ابهامات جدی را ایجاد کرده است.


به گزارش ایلنا، فاطمه قاسم پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت:  در این روزها که شاهد تصمیم مهم هدفمندی یارانه ها و حذف بخشی از یارانه های پنهان هستیم، درخصوص اجرای این طرح مهم و حیاتی برای کشور، برخی زیرساخت ها باید آماده سازی شود تا عدالتی که هدف اجرای این طرح است، محقق شود.


نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم افزود: از مهمترین زیرساخت ها پایگاه اطلاعاتی رفاه ایرانیان است که مجلس در بودجه ۱۴۰۱ به تامین ارتقای مالی این سامانه و کمک به اتصال آن به پایگاه مختلف اطلاعاتی برای دقت بخشی به آزمون وسع، مصوبات خوبی داشته است. آزمون وسع باید به صورت شفاف باشد، ولی تکمیل نبودن این سامانه در کنار عدم شفایت شاخص ها و یا غلط بودن برخی شاخص ها باعث ابهام جدی داشته است.


وی تصریح کرد: در این سامانه درآمد مجموع همه افراد خانوار به عنوان درآمد خانوار محسوب می شود، در صورتی که بسیاری از دختران و پسرانی که ازدواج نکرده اند، درآمدشان را برای مهیا کردن خانواده آتی در نظر دارند و اینکه ما درآمدها را به عنوان درآمد سرپرست خانواده حساب کردیم، شاخص غلطی است و باید اصلاح شود. قرار بود طبق قانون بودجه ۱۴۰۱ دولت در صورت حذف ارز ترجیحی با قیمت شهریور ۱۴۰۰ در اختیار مردم قرار دهد. و وزارت کار اقدامات لازم برای ارتقای سامانه رفاه ایرانیان انجام دهد.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی