امروز

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۳:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه شورای نگهبان در بررسی مصوبات، همواره نگاه ویژه‌ای به «حقوق مردم» داشته است، گفت: این اجحاف در حق شورای نگهبان است که به صلاحیت و تلاش‌های این شورا در زمینه بررسی دقیق مصوبات پرداخته[…]


سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه شورای نگهبان در بررسی مصوبات، همواره نگاه ویژه‌ای به «حقوق مردم» داشته است، گفت: این اجحاف در حق شورای نگهبان است که به صلاحیت و تلاش‌های این شورا در زمینه بررسی دقیق مصوبات پرداخته نشده است لذا باید تلاش کنیم که این ماموریت شورای نگهبان نیز برای مردم بیشتر تبیین شود.


به گزارش ایلنا، هادی طحان نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان با سفر به استان البرز، از دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان بازدید و در جریان روند فعالیت‌های دفتر نظارت استان قرار گرفت.


طحان نظیف در جریان بازدید از این دفتر، در جمع مسئولین دفاتر شهرستانی و رابطین مناطق شهرستان کرج طی سخنانی با بیان این‌که من به سهم خودم قدردان زحمات ناظران و مسئولان دفاتر شهرستانی هستم، گفت: حقیقتا شما عزیزان چشم بصیر شورای نگهبان هستید.


وی افزود: افتخار شورای نگهبان این است که با یک شبکه مردمی و ساختار چابک وظایفش را در انتخابات انجام می‌دهد؛ در واقع از آنجا که نظام انتخاباتی کشورمان مردمی است، شورای نگهبان نیز با کمک یک شبکه موثر تحت عنوان شبکه ناظران مردمی که بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم عزیز در آن عضویت دارند، فرآیند نظارت بر انتخابات را انجام می‌دهد.


سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر نقش دفاتر این شورا در نظارت بر انتخابات، اظهار کرد: اعضای شورای نگهبان نسبت به دفاتر نظارت نگاه مثبتی دارند و این توقع وجود دارد که دفاتر نظارت نسبت به سایر وظایف شورای نگهبان هم این شورا را یاری کنند و طبعا یکی از کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد این است که از ظرفیت نخبگان استانی در جهت اخذ نظرات و انتقال آن به شورای نگهبان استفاده شود.


طحان نظیف با بیان اینکه شورای نگهبان در بررسی مصوبات، همواره نگاه ویژه‌ای به «حقوق مردم» داشته است، گفت: این اجحاف در حق شورای نگهبان است که به صلاحیت و تلاش‌های این شورا در زمینه بررسی دقیق مصوبات پرداخته نشده است لذا باید تلاش کنیم که این ماموریت شورای نگهبان نیز برای مردم بیشتر تبیین شود.


وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی درباره جهاد تبیین، تاکید کرد: جهاد تبیین در واقع یک «حکم» است ولی در حوزه تبیین، هرکس به هر نحوی که می‌تواند باید به وظیفه خودش عمل کند.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی