تولید مجموعه «کودک من» در شبکه مستند

مجموعه مستند «کودک من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسن علیزاده فرد با موضوع رفتارشناسی و تربیت کودکان در ۱۰ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای برای شبکه مستند تولید می‌شود.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، حسن علیزاده فرد دراین باره گفت: «کودک من» در دنیای خانواده‌ها جست و جو می‌کند تا به پرسش‌های آن‌ها پاسخ دهد، پرسش‌هایی که شاید والدین دیگری به دنبال پاسخ آن باشند. چرا کودک من اینگونه رفتار می‌کند؟ ریشه این رفتارها از کجاست؟ و راه برطرف کردن آن‌ها چیست؟ 


وی افزود: پژوهش این مستند زمستان ۱۴۰۰ تمام شد و کار تولید از اول اردیبهشت کلید زده شد. در پیش تولید کار همراه با نویسنده و پژوهشگر، و مشاور مجموعه سعی کردیم، خانواده‌های از تمام اقشار جامعه پیدا کنیم. گروه کودک من با بررسی این خانواده‌ها در پی ریشه‌یابی مسائل هستند و با ایجاد چالش‍هایی توسط مشاور به بازسازی موقعیت و حل آن‌ها می‌پردازند. 


علیزاده فرد گفت: مستند «کودک من» سراغ خانواده‌های می‌رود که فرزند سه تا دوازده سال دارند و هر روز چالش جدیدی با فرزندشان دارند و نمی‌دانند چه برخوردی با آن‌ها داشته باشند. مشکلاتی از قبیل – بچه‌های که درگیر فضای مجازی هستند – بچه‌های پرخاشگر – بچه‌های بد غذا – بچه‌های گوشه گیر و افسرده – بچه‌های که وابستگی شدید به وا لد دارند – دادن اعتماد به نفس کودک – آموزش والد برای پرورش کودکان خلاق – بیش فعالی بودن کودک و دها سوال سوال دیگر که پدر مادرها از خود می‌پرسند. 


راوی و کارشناس این مجموعه مستند هاجر سجاد روانشناس کودک است و از دیگر عوامل آن می‌توان به نویسنده: علی محمدصادق، تدوین: الهام کرمی، فیلمبردار: عزت اله عزیزی و صدا گذار: عرفان حسن زاده، طراح صحنه و لباس: زکیه حسن زاده، مدیر تدارکات: علی سیفی اشاره کرد.

نمایش «مهلت» روی صحنه
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا