هفت سین پیشکش رادیو فرهنگ برای تحویل سال ۱۴۰۱

رادیو فرهنگ در لحظه تحویل سال با ویژه برنامه «هفت سین» همراه شنوندگان است.


به گزارش ایلنا، سید هادی موسوی نژاد تهیه کننده ویژه برنامه تحویل سال شبکه رادیویی فرهنگ گفت : گروه جامعه رادیو فرهنگ «هفت سین» را که نماد اصلی تحویل سال شناخته می‌شود، به عنوان نام ویژه برنامه نوروزی خود انتخاب کرده است که  روز یکشنبه ۲۹ اسفند از ساعت ۱۷ تا ۲۳ همراه شنوندگان است. 


وی ادامه داد : در این برنامه ترکیبی شاد و بهارانه 


تلاش شده  لحظات خوبی ایجاد شده و در  لحظه تحویل سال از پخش  دعا و پیام رهبر معظم انقلاب و در عین حال یادی از شهدا و درگذشتگان و مدافعان سلامت، توسل به قرآن و نگاهی به روحیه دین باوری مردم در این ویژه برنامه دیده شده است.


موسوی نژاد از دعوت از خانواده یکی از شهدای مدافع حرم که خاطره ای با مقام معظم رهبری دارند در این برنامه خبر داد‌و‌گفت : خانواده شهید مدافع حرم قاضی خانی مهمان ویژه« هفت سین» رادیو فرهنگ هستند  و گفتنی است در این برنامه  با همراهی بزرگان فرهنگ و ادب به اهمیت گرامیداشت سنت ایرانی، احترام به بزرگان و احیای خرده فرهنگ ها و توجه به پیام دوری از دورهمی‌ها در شرایط خاص کرونایی پرداخته می شود. 


وی همچنین به رمزگشایی از  اجزا تشکیل دهنده هفت سین در این برنامه گفت و توضیح داد : فرهنگیاران و‌اساتید حوزه تاریخ تمدن ‌وادبیات در این برنامه تاریخچه و چرایی استفاده هر کدام از هفت سمبل و ‌نماد هفت سین را  در فرهنگ ایرانی بیان می کنند .

گزارش شهردار تهران به شورا در اولین جلسه سال جدید
هم اکنون بخوانید


وی افزود :همچنین در این ویژه برنامه، یاد چهره‌های شاخص در حوزه‌های گوناگون هنری و علمی و… که در سالی که گذشت از بین ما رفتند گرامی داشته می شود.


این تهیه کننده تاکید کرد :در برنامه هفت سین بیشتر به ریشه های تاریخی نوروز با رویکرد دینی پرداخته می شود و در ادامه نیز از زحمات تلاشگران وزارت بهداشت و درمان و گروه‌های درمانی قدردانی داریم .


موسوی نژاد ادامه داد: ارتباط به تبرک با مشهد مقدس و به تفال با شیراز از جمله بخش های ویژه برنامه نوروزی « هفت سین» است و در ادامه آداب و رسوم  نوروز به ویژه برای لحظه تحویل سال در اقوام مختلف کشور بیان می شود.


وی با اشاره به پاسداشت سنت‌های اقوام ایرانی در نوروز به معرفی بخش های دیگر برنامه پرداخت و گفت : نگاهی  به نوروز در دیگر کشورها و گفت و‌گو با کارشناسان این حوزه ،اطلاع‌رسانی راه‌ها و هواشناسی و پیام های ستاد پیشگیری از کرونا، در این برنامه درنظر گرفته شده و هنرمندانی چون داریوش کاردان ،عباس محبی و منوچهر آذری ضمن اجرای بخش نمایشی، یاد و خاطره نوروزهای پیشین را زنده کرده و فضایی شاد برای شنوندگان «هفت سین » فراهم می‌کنند. 


تهیه کننده « هفت سین» تصریح کرد: سخنان بزرگان ادب از جمله استاد الهی قمشه ای و دکتر کزازی و ….درباره بهار و‌نوروز نیز در این برنامه تقدیم شنوندگان می شود. 


« هفت سین» به تهیه کنندگی « سیدهادی موسوی نژاد»، اجرای « سکینه ارجمندی» روی موج اف  ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

ضرورت بررسی راهکارهای مناسب برای تقویت بنیه علمی
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا