مقانلو: باید به سرمربی بعدی حداقل تا المپیک ۲۰۲۴ زمان داد/ حال تکواندو خوب نیست

بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سطح فنی تورنمنت‌های بین‌المللی ایران اظهار داشت: خیلی خوشحال هستم که این تورنمنت‌ها در ایران در حال برگزاری است. با توجه به شرایط اقتصادی که گریبانگیر فدراسیون‌ها است، کسب امتیاز برای بازیکنان ما خیلی اهمیت دارد. همانطور که می‌دانید هر تکواندوکار در سال از حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی امکان کسب ۴۰ امتیاز را خواهد داشت که خوشبختانه شرایط به وجود آمده و در مجموع تورنمنت‌های ایران ۶۰ امتیاز دارد. 

وی ادامه داد: بازیکنان خیلی خوبی در مسابقات حضور دارند و بچه‌های ما نیز می‌توانند عیار خود را در این مسابقات بسنجند و بدانند در زمان دوری از مسابقات در چه شرایطی قرار داشتند و تلاش خود را بیشتر کنند. سال آینده سال پر ترافیکی برای تکواندو ایران خواهد بود و بهترین فرصت است تا استارتی پرقدرت بزنیم تا به سطح آمادگی لازم برای حضور در فینال تمام رویدادها که المپیک پاریس است، برسیم.  

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو در خصوص جدا شدن کمیته‌های فنی کیوروگی (مبارزه) و پومسه عنوان کرد: این اتفاق باعث خواهد شد کار تخصصی‌تر انجام شود و کارشناسان این دو بخش جدا از هم تصمیم می‌گیرند. عملاً هر تصمیمی نیز بگیرند همه باید تمکین بگویم، چرا که منفعت تکواندو در آن  است. امیدوارم تصمیمی که می‌گیرند به نفع خانواده تکواندو باشد. همیشه گفتم پتانسیل همه جا وجود دارد، اما باید ببینیم این پتانسیل را چگونه هدایت می‌کنیم. در رده بزرگسالان در حد نام کشورمان ظاهر نشدیم و باید واقع‌گرا باشیم و زیاد زحمت بکشیم تا حداقل اندازه نام ایران در میادین بزرگ ظاهر شویم. کار، سخت اما شدنی است. 

حضور آمریکا در سوریه و تجاوز به تمامیت ارضی این کشور محکوم است
هم اکنون بخوانید

مقانلو در خصوص اظهارات رحیمی، مدیرفنی تیم ملی تکواندو  مبنی بر احتمال ادامه همکاری با مربیان به صورت مقطعی و اینکه این موضوع باعث ایجاد فشار به مربیان نخواهد شد، گفت: هر مربی باید پاسخگوی عملکرد خودش باشد و کار خود را آنالیز کند که از کجا شروع کرده و چقدر ارتقا داشته است. نمی‌توانیم یک دفعه معجزه کنیم، اما می‌توانیم سرعت پیشرفت را با برنامه‌ریزی دقیق بیشتر کنیم و به یک چشم‌انداز خاص برسیم. با توجه به ماراتن در پیش‌رو، مسابقات  سبک نخواهد بود.

وی تأکید کرد:  فکر می‌کنم حداقل باید تا المپیک ۲۰۲۴ پاریس به سرمربی  تیم – هر فردی که باشد- زمان داد، چرا که به صورت شفاف حال تیم ملی تکواندو ایران خوب نیست. اگر بخواهیم این حال را خوب کنیم به زمانی نیاز است و امیدوارم از زمان باقی مانده حداکثر استفاده را ببریم. یکسری بازیکنان ما در رنکینگ گرندپری حضور دارند، اما یکسری جوان مدعی داریم که می‌توانند حرف زیادی در میادین جهانی داشته باشند. آنها البته نیاز به راهنمایی دارند که بتوانند توانمندی خود را به نمایش بگذارند. 

مقانلو در خصوص اینکه برخی کارشناسان اعتقاد دارند اعزام برخی بازیکنان به مسابقات گرندپری به دلیل افت فاحش و حتی بالا رفتن شرایط سنی اشتباه خواهد بود، به تسنیم گفت: یکسری بازیکن جوان داریم که در حال جمع کردن رنکینگ هستند و یکسری بازیکن نامدار هستند که می‌توانند علاوه بر اینکه جایگاه خود را در رنکینگ ارتقا دهند، عامل بازدارنده برای رقبای ما باشند و آنها را بگیرند. همین کار را قبل از المپیک ریو انجام دادیم. از طرفی اگر این بازیکنان در مسابقات گرندپری عملکرد خوبی نداشته باشند، به صورت طبیعی از گردونه ۳۲ بازیکن برتر رنکینگ خارج می‌شوند و برای حضور در مسابقات رسمی باید در انتخابی شرکت کنند.

تیم ملی به ما «معجزه ایران» را یادآوری کرد
هم اکنون بخوانید

سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو خاطرنشان کرد: به اعزام بازیکنان حاضر در رنکینگ اعتقاد دارم، اما برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و جهانی باید انتخابی رسمی در حضور رسانه‌ها برگزار شود. حضور رسانه‌ها باعث می‌شود اسیر اسم‌ها نشویم. در گذشته طوری عمل می‌شد که خودمان پل‌های پشت سرمان را خراب کنیم تا جای بازگشت نداشته باشیم. این اتفاق ریسک بالایی دارد، اما می‌توانیم شرایطی را فراهم کنیم که قبل از انتخابی بازیکنان تکلیف خودشان را بدانند. 

انتهای پیام/ 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا