خبری از امر به معروف در کوی و برزن، ادارات و خیابان‌ها نیست

خطیب این هفته نماز جمعه خاطرنشان کرد: امر به معروف نه مظلوم بلکه به قتل رسیده است و خبری از امر به معروف در کوی و برزن، ادارات و خیابان‌ها وجود ندارد.


به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام احمد صدیقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: تقوا مسیر هدایت است، تقوا منشأ بصیرت است، تقوا موجب پیروزی بر دشمن درونی و بیرونی است و تقوا موجب باز شدن درهای خیر و رحمت به دست خداست.


خطیب این هفته نماز جمعه خاطرنشان کرد: در سوره حمد از خداوند هدایت درخواست می‌کنیم؛ هدایت اقوال و افعال که  در هدایت انسان نقش تمام دارد.


وی ادامه داد: ای مومنان اتقوالله که جایگاه انسان را بالا می‌برد. گناه رابطه بین انسان و خدا را خراب می‌کند‌. حضرت علی علیه السلام فرمودند شما رابطه خودتان را با خدا درست کنید خدا رابطه شما را با دل‌ها درست خواهد کرد. 


صدیقی تاکید کرد: ایمان کسی استوار نمی‌شود مگر اینکه زبانش مستقیم شود، زبانش ظلم و شرارت نکند، مردم را ناامید نکند، ضعفا را تهدید نکند و فحش ندهد.


وی بیان کرد: ۲۰ گناه برای زبان برشمرده‌اند که اگر زبان کنترل شود، منشأ بسیاری از گناهان گرفته می‌شود. 


خطیب جمعه تهران گفت: هر انسانی زبانش از همه اعضا و جوارح هر روز صبح احوالپرسی می‌کند و همه اعضای بدن انسان به او جواب می‌دهند اگر تو بگذاری حال ما خوب است، زبان همه اعضا را به بدبختی می‌کشد؛ زبان سرخ سر سبز را به باد می‌دهد. 


وی افزود: خدا اگر بخواهد به کسی خیر و برکت دهد به زبان او نگاه می‌کند.


صدیقی با اشاره به اعیاد شعبانیه گفت: چه گنجی، چه باران مطهری خدا به ما داده است؛ دست خالی از این پناهگاه و کانون نور بیرون نرویم‌. صلوات شعبانیه صلوات خوش مضمون است. ماه شعبان ماه نبی خداوند است و ویژگی‌اش این است که لحظه به لحظه به رحمت پیچیده شده است. 

الهویی: سرپرست فدراسیون فوتبال به موضوعات جعل و فایل صوتی ورود کند/ کسانی که می‌گفتند تیمی با 2 امتیاز قهرمان نمی‌شود، بی‌تجربه هستند
هم اکنون بخوانید


وی تاکید کرد: مسئله رضوان بسیار مهم است چرا که بالاتر از بهشت و مقام امیرالمؤمنین است. کسی که عاشق خداوند باشد فقط می‌خواهد به او توجه کند.


خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: خداوند می‌گوید اگر بندگان گناهکار من بدانند چه شوقی برای بازگشت‌شان دارم از ذوق‌شان می‌مردند، من چه مرگم است که این کار را نمی‌کنم.


وی تاکید کرد: به فقرا توجه کنیم و دست به دست هم دهیم نگذاریم در شرایط گرانی و حساس معیشتی به برداران و خواهران ما سخت بگذرد.


صدیقی با اشاره به سخنان رهبری در  دیدار با خبرگان رهبری گفت: ایشان خواستند


اعضای مجلس خبرگان وظیفه‌شان را در پایش رهبری داشته باشند، چه تواضع و حق مداری و چه کرامتی. مهم‌ترین مسئله جهاد تبیین است؛ در انحراف جوامع تبلیغ نقش اول را دارد، اولا دشمن با تبلیغات خودش ذهن، باورها و افکار عمومی را بمباران می‌کند و وقتی این دروغ‌ها تکرار شود، ذهن‌ها باور می‌کنند.


وی گفت: با تبلیغات ذهن، جوانان را منحرف می‌کنند و این طرف تبیین وجود ندارد. امر به معروف نه مظلوم بلکه به قتل رسیده است و خبری از امر به معروف در کوی و برزن، ادارات و خیابان‌ها وجود ندارد.


صدیقی بیان کرد: یکی از این مسائل مصداقش امر به معروف و نهی از منکر است که رسیدن به حق است و ابطال ناحق است.


وی افزود: ۴۳ سال این مملکت عزت و اقتدارش را حفط کرده است، نفود منطقه‌ای در ابعاد مختلف به دست آورده است و امروز بعضی از خدا بی‌خبرها ما را با مملکت‌هایی که ۱۰۰ سال فرصت داشتند مقایسهمی‌کنند، این مملکت ۴۰ سال جنگ و فتنه و انقلاب داشته است.


صدیقی با اشاره به پرتاب ماهواره نور گفت: این ماهواره می‌تواند مسئله سیل را پیش‌بینی کند و در اهداف نظامی کمک‌کننده است.


وی تاکید کرد: پرتاب ماهواره نور ۲ گام بلند سپاه در مسئله فضایی است و ما اولین کشور اسلامی در این زمینه هستیم.

واکنش انگلیس به شلیک موشک‌های بالستیک در رزمایش «پیامبر اعظم ۱۷»
هم اکنون بخوانید


صدیقی گفت: پرتاپ ماهواره نور ۲ در  شرایط بین‌الملل در وضعیت کنونی نشان می‌دهد توسعه و پیشرفت بدون کارایی نتیجه ندارد و الحمدلله سپاه پاسداران در کنار سایر خدماتی که به جامعه دارد در روزهای سخت کشور برای کمک به مظلومان این قدم‌شان نشان داد می‌توانند با اتکا به ظرفیت داخلی کارهایی کنند که چشم دشمنان  را کور کنند.


وی ادامه داد: با ظهور دولت انقلابی، ولایی، مردمدار و عاشق خدمت که این‌گونه ماهواره را در مدار قرار می‌دهند آیا نمی‌توان مسائل اقتصادی را حل کرد؟ من مطمئنم میدان در اختیار جوانان قرار گیرد این مشکل را حل خواهند کرد.


خطیب نماز جمعه تهران افزود: مسئله جنگ روسیه و اوکراین لجن پراکنی بوق‌های تبلیغاتی غرب و بعضی از وابسته‌های بیرونی‌شان است، ایران طرفدار حق علیه باطل است، ایران طرفدار مظلوم است، اگر در فلسطین حضور پر رنگ دارد، در سوریه حضور دارد جنگ حق علیه باطل است اما در مسئله اوکراین، در زمان جنگ آلمان و شوروی اینها تعهد دادند ناتو را گسترش ندهند اما این کار را نکردند و آمدند تا مرز روسیه .


 وی بیان کرد: ایران اسلامی با جنگ مخالف است، جنگ اگر حق و باطل بود تکلیف ما مشخص بود اما جنگ منافع است، اوکراین در مسئله هواپیما با ما جفا کرد.


صدیقی گفت: جنگ در یمن و سوریه جان مردم بی‌گناه را می‌گیرد اما در قضیه اوکراین تبلیغات گسترده می‌شود این‌ها نژادپرستی است.


وی ادامه داد: پایان سال ما مصادف با میلاد قطب عالم امکان است که این خون ها برای ظهور ایشان ریخته شده است، امام برای ظهور ایشان انقلاب کردند. دوستان ما برای خیابان ولیعصر تهران برنامه‌های وزین و سنگین تدارک دیده‌اند. به دنیا اعلام کنید انقلاب ما برای ظهور آقا امام زمان است.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا