امروز

چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۹:۱۶ قبل از ظهر

سایز متن   /


نمایشگاه «فناناپذیر» که به نقاشی‌های «محمد محمدزاده تیتاکانلو» اختصاص دارد تا بیستم اسفندماه میزبان علاقمندان است. به گزارش ایلنا، «فناناپذیر» عنوان نمایشگاه نقاشی‌های محمد محمدزاده تیتاکانلو است که درگالری ماهر برپا شده است.   محمد محمدزاده گفت: سوژه نمایشگاه فناپذیر،[…]


نمایشگاه «فناناپذیر» که به نقاشی‌های «محمد محمدزاده تیتاکانلو» اختصاص دارد تا بیستم اسفندماه میزبان علاقمندان است.


به گزارش ایلنا، «فناناپذیر» عنوان نمایشگاه نقاشی‌های محمد محمدزاده تیتاکانلو است که درگالری ماهر برپا شده است. 


 محمد محمدزاده گفت: سوژه نمایشگاه فناپذیر، فسیل است، این مجموعه از فناپذیری موجودات زنده می‌گوید. همچنین بر ناپایداری فیزیکی، تغییر و نابودی تراژیک موجودات تاکید دارد. در واقع آثار با هدف ایجاد وحشت طراحی نشده اما نقاشی‌ها ممکن است ترسناک به نظر برسند. اگر چه نگاه نخست بر ایجاد فسیل آرت بوده اما روی هم رفته ممکن است برخی مخاطبان مجموعه را در ژانر وحشت تعبیر کنند. 


او افزود: این نمایشگاه دربرگیرنده ۳۰ اثر از مجموعه فسیل است که همگی با تکنیک رنگ روغن روی بوم در پنج سال اخیر خلق شده‌اند. 


محمدزاده با اعلام این خبر که تمام آثار این نمایشگاه به فروش رسیده است، درباره انتخاب سبک اکسپرسیون آبستره برای این مجموعه گفت: اگر در طبیعت به یک فسیل توجه شود، خود به خود تصویر آبستره اکسپرسیون شده‌ای از آن در چشم هویدا می‌شود و به همین دلیل به نظر می‌رسد که شیوه اکسپرسیون آبستره بهترین گزینه جهت ارائه چنین موضوعی باشد. 


او در خصوص پالت تیره رنگ آثار گفت: رنگ قهوه‌ای تیره که در بطن آثار به چشم می‌خورد نشانه سپری شدن زمان و زنگار گرفتن فسیل‌ها است. از همین رو برخی موجودات که در نقاشی‌ها ناشناخته و عجیب الخلقه به نظر می‌رسند، فسیل آبستره گونه هستند. 


محمد محمدزاده تیتکانلو، متولد ۱۳۴۳ تجربیات متعددی در زمینه نقاشی، عکاسی، فیلمسازی و نویسندگی دارد. ابداعات نو در حیطه عکاسی داگرئوتیپ و ادغام تکنولوژی باستانی عکاسی با عکاسی مدرن یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های محمدزاده است. او تاکنون پنج کتاب در زمینه عکاسی از جمله «نخستین داگرئوتیپ‌های معاصر ایران» و بیش از ۶۰ مقاله درباره عکاسی داگرئوتیپ نوشته است. او با شیوه عکاسی داگرئوتیپ از بسیاری هنرمندان ایران عکاسی کرده و نمایشگاه متعدد عکاسی نیز برپا کرده است. 


نمایشگاه «فناپذیر» تا بیستم اسفند در گالری ماهر در خانه کتاب پیدایش واقع در خیابان پاسداران، گلستان دوم، پلاک ۱۰۹ به تماشا است.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی