امروز

چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲

  ساعت

۲۲:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /


کانون کارگردانان و انجمن تهیه‌کنندگان سینمای ایران از اکران نوروزی فیلم لامینور به کارگردانی داریوش مهرجویی حمایت کرد. به گزارش ایلنا، پس از آنکه ترکیب فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ توسط شورای صنفی نمایش اعلام شد، موضوع پروانه نمایش این آثار و موافقت[…]


کانون کارگردانان و انجمن تهیه‌کنندگان سینمای ایران از اکران نوروزی فیلم لامینور به کارگردانی داریوش مهرجویی حمایت کرد.


به گزارش ایلنا، پس از آنکه ترکیب فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ توسط شورای صنفی نمایش اعلام شد، موضوع پروانه نمایش این آثار و موافقت سازمان سینمایی با نمایش آنها به چالش اصلی اکران نوروزی تبدیل شد. فیلم علف زار و لامینور جزو آن دسته از فیلم‌هایی بودند که برای تایید و اخذ پروانه نمایش باید دوباره مورد بازبینی قرار می‌گرفتند. به نظر می‌رسد در روزهای اخیر با مواضعی که توسط سازمان سینمایی اتخاذ شده این دو فیلم از چرخه اکران نوروزی کنار گذاشته شده‌اند. در همین زمینه کانون کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینمای ایران بیانیه‌ای را در حمایت از اکران نوروزی فیلم لامینور به کارگردانی داریوش مهرجویی منتشر کرد. متن این بیانیه بدین شرح است:


“داریوش مهرجویی  چشم و چراغ سینمای مان ، بزرگِ ما و پیشکسوت  تمامی کارگردانان و سینماگران و نشانه و اعتبار همه سینمای ایران است. و ما به عنوان کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن تهیه کننده/کارگردانان سینمای ایران ، براین باوریم  اکران و عرصه نمایشی که با محدودیت و تنگ نظری ، چه ازجانب دولت و چه صاحبان منافع ، نتواند اثری از این بزرگمرد سینما را به نمایش درآورد ،  شایستگی عنوان صحنه نمایش سینمای ایران را ندارد و تنها می تواند عرصه ای برای سودجوئی محسوب شود. ماخواهان نمایش بی قید وشرط فیلم لامینور در نوروز امسال هستیم.”


کانون کارگردانان سینمای ایران


انجمن تهیه کننده/ کارگردانان سینمای ایران


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد