فرانسه می‌تواند عامل عدم توافق در وین باشد

یک منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران از نقش منفی فرانسه در حل و فصل موضوعات پادمانی باقی‌مانده بین ایران و آژانس خبر داد.


به گزارش ایلنا، فرانسوی‌ها که به‌ صورت سنتی با توجه به ارتباطات قوی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و همچنین روابط حسنه با رژیم صهیونیستی از ادوار گذشته مذاکراتی همواره تلاش کرده‌اند در حل موضوعات هسته‌ای بین ایران و آژانس خلل وارد کنند، اکنون نیز ظاهرا در وین به همین نقش اشتغال دارند.


در همین رابطه، یک منبع آگاه نزدیک به تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی ایران در تهران به خبرنگار ایلنا گفت: فرانسوی‌ها در حال مانع‌تراشی بر سر حل و فصل موضوعات باقی‌مانده پادمانی بین ایران و آژانس هستند و در این خصوص رویکردی سیاسی را در پیش گرفته‌اند. 


وی با بیان اینکه پاریس نقش قابل توجهی در فاصله گرفتن آژانس از نقش حقوقی – فنی و عدول به موضوعات سیاسی دارد، افزود: حل مسائل پادمانی باقی‌مانده با آژانس یکی از پیش‌نیازهای مهم شکل‌گیری توافق در وین است و اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، ممکن است فرانسه عامل عدم توافق در وین نام گیرد.  


این منبع آگاه با بیان اینکه مذاکرات رفع تحریم‌ها که از ششم دی‌ ماه آغاز شده به مرحله‌ای رسیده است که موفقیت یا شکست آن صرفا به تصمیمات سیاسی طرف‌های غربی بستگی دارد، اظهار داشت: اگر طرف‌های غربی تصمیم‌های لازمی را که به آن آگاه هستند، اتخاذ کنند، می‌توان چند موضوع باقی‌مانده را حل کرده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.

سهمیه ۳ درصدی استخدام معلولان با جدیت اجرا شود
هم اکنون بخوانید


به گفته وی، به‌نظر می‌رسد فرانسوی‌ها در مسیری متفاوت و متضاد با تصمیم‌گیری‌های لازم گام برمی‌دارند.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا