انتقال کبد هوایی از زاهدان به تهران برای اولین بار انجام شد

سرپرست مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها با بیان اینکه انتقال کبد هوایی از زاهدان به تهران برای اولین بار انجام شد، گفت: این اهدا با ایثار و فداکاری خانواده اهدا کننده ۵۰ساله که به علت سکته قلبی، دچار مرگ مغزی شده بود صورت گرفت.


به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، امیرحسام علیرضایی، سرپرست مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها گفت: با همکاری دکتر محسن زاده از واحد فراهم‌آور بیمارستان امام خمینی (ره) تهران و کسب رضایت خانواده ایثارگر بلافاصله عملیات انتقال عضو پیوندی ساعت ۱۰:۳۰ شب گذشته آغاز شد. 


سرپرست مرکز مدیریت پیوند ادامه داد: با اعزام تیمی از بیمارستان امام خمینی (ره) تهران به بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان عمل جداسازی عضو پیوندی انجام و کبد این قهرمان جهت پیوند با همکاری اورژانس هوایی کشور به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد. 


وی افزود: این عملیات سخت به صورت گروهی و هماهنگی بین سازمانی وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و زاهدان، سازمان اورژانس و اورژانس هوایی کشور و تیم جراح مجموعه بیمارستانی امام خمینی (ره) و با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های جهت نجات جان یک بیمار با موفقیت صورت گرفت. 


سرپرست مرکز مدیریت پیوند افزود: کبد این قهرمان به بیمار ۵۵ساله‌ای پیوند زده شد و پیوند دو کلیه هم در بیمارستان زاهدان نجات بخش جان دیگر هموطنانمان شدند. 


دکتر علیرضایی از خانواده اهدا کننده و دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تیم فراهم اوری آن دانشگاه در راستای حیات بخشی به جان افراد دیگر تجلیل کرد و گفت: از خانواده مرحوم تشکر و قدردانی می‌کنیم که در راستای حیات به اشخاص دیگر، از اعضای بدن عزیز خود را گذشتند. 

جانباختن و مصدوم شدن دو جوان در پی تصادف شدید خودرو در بزرگراه بابایی
هم اکنون بخوانید


وی گفت: این ایثار ارزش والایی دارد و باید تا می‌توانیم در راستای اینگونه اقدامات و گسترش این نوع خیرات در جامعه تلاش کنیم تا درد و رنج بیماران کاهش یابد.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =

دکمه بازگشت به بالا