پارسال ۲۰۳ هزار تن پسته صادر کردیم/ ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی؛ از صادرات محصولات کشاورزی

معاون امور باغداری وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال گذشته ایران ۲۰۳ هزار تن صادرات پسته داشته که از این میان تنها ۱۷۳ تن پسته و ۲۸۰ تن کشمش به برزیل صادر شده که رقم قابل قبولی نیست.


به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدمهدی برومندی در سمینار روابط تجاری ایران و برزیل اظهار داشت: اتاق‌های بازرگانی می‌توانند به تقویت روابط کمک کنند. بخش کشاورزی در سال‌های سخت تحریم علاوه بر تامین داخلی، توانسته ارزآوری داشته باشد. در سال گذشته ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی و ۸ میلیون تن صادرات محصولات کشاورزی داشته‌ایم.


وی افزود: ما بهترین محصولات کشاورزی دنیا را تولید می‌کنیم. در تولید برخی محصولات تنها کشور تولیدکننده هستیم. برای مثال ۹۲ درصد از زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود که ۴۳۰ تن در سال را شامل می‌شود.


معاون امور باغداری وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: بخش تجارت کشاورزی هم به وزارت جهاد سپرده شده و برای نزدیک کردن تراز تجاری بین دو کشور تلاش خواهیم کرد. ما در قبال واردات حتما از کشورها خواهیم خواست که صادرات داشته باشیم. در سال گذشته ایران ۲۰۳ هزار تن صادرات پسته داشته که از این میان تنها ۱۷۳ تن پسته و ۲۸۰ تن کشمش به برزیل صادر شده که رقم قابل قبولی نیست.


انتهای پیام/

دانلود قسمت 17 نیسان آبی ( سریال نیسان آبی قسمت 17 ) 100% کامل
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 8 =

دکمه بازگشت به بالا