امروز

پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۱:۰۲ بعد از ظهر

سایز متن   /

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از آمادگی نیروگاه‌های برق آبی برای تولید ۹ هزار مگاوات برق در ۹ ماه باقی مانده از سال آبی در صورت نرمال بودن بارش‌های زمستان خبر داد.


به‌ گزارش ایلنا از وزارت نیرو، “سید حسن رضوی” با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درخصوص بارش‌های نرمال به‌صورت برف و باران در زمستان افزود: اگر پیش‌بینی‌ها محقق شده و اتفاق خاصی مانند بروز سیلاب رخ ندهد نیروگاه‌های برق‌آبی تا پایان شهریور ۱۴۰۱ قادرند تا ۹ هزار مگاوات در ساعت برق تولید کنند.


وی با اشاره به اینکه توان تولید نیروگاه‌های برق‌آبی ۱۲ هزارو ۲۰۰ مگاوات است، گفت: ما نیروگاه‌های برق‌آبی را به نحوی برنامه‌ریزی کردیم که در سال جاری ۲۵ تا ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته کمتر تولید برق داشته باشند که این به معنای تولید ۹ هزار مگاوات برق در ساعت است.


مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ادامه داد: نیروگاه‌های برق آبی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (پایان سال آبی سال گذشته) به دلیل خشکسالی سال ۹۹ در مجموع ۳۷ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته یعنی ۳۱ شهریور ۹۹، برق تولید کردند.


رضوی با بیان اینکه کمبود منابع آبی در سد‌ها مانعی برای تولید برق از نیروگاه‌های برق آبی بود، گفت: در پاییز سال جاری این کمبود تولید‌ها به ۵۷ درصد رسید.


وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های اخیر شرایط ذخایر آبی را بهتر کرده است، افزود: ورود حدود ۲ میلیارد متر مکعب آب به سد‌های کشور شرایط بحرانی نیروگاه‌های برق آبی را تغییر داده است.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد