کاهش تقاضای چین قیمت نفت را کاهش داد

به گزاش برنا به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۳ سنت معادل ۰٫۱۵ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه فوریه هم امروز با ۳۱ سنت معادل۰٫۳۸ درصد کاهش به ۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید.


چین، دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان برخی از پروازهای بین المللی را لغو کرده و تلاش ها برای مهار شیوع کرونا در تیانجین را تشدید نموده است. این در حالی است که سویه اومیکرون در شهر دالیان در شمال شرق این کشور گسترش یافته است.


در بسیاری از شهرهای چین از جمله پکن نیز از شهروندان خواسته شد تا در طول تعطیلات سال نوی چینی در خانه بمانند که این موضع می تواند تقاضای برای مصرف سوخت در بخش حمل و نقل را در فصل سفر کاهش دهد.


آوتار ساندو تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در سنگاپور گفت: «گزارش ها در مورد وضعیت کرونا در چین و فروش نفت از محل ذخایر استراتژیک آمریکا مایه نگرانی تجار در بازار نفت شده است.»


وزارت انرژی آمریکا دیروز اعلام کرد ۱۸ میلیون بشکه نفت از محل ذخایر استراتژیک این کشور به ۶ شرکت از جمله اکسون موبیل و یک واحد پالایشگاهی شرکت والرو انرژی فروخته است.

با این وجود، نگرانی ها از کاهش عرضه نفت لیبی و قزاقستان و افت ذخایر نفت خام آمریکا به پایین ترین رقم ها از سال ۲۰۱۸ موجب شده تا قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت در مسیر ثبت چهارمین رشد هفتگی متوالی باقی بماند.

آغاز مقابله با کالای قاچاق و تقلبی با تمرکز بر بازار دخانیات/ سال گذشته ۱۱ میلیارد نخ سیگار قاچاق کشف شد
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا