امروز

پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۳:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

 

معاون اول قوه قضاییه گفت: هر چند که در مجلس طرح افزایش ‌فوق العاده خاص کارکنان دادگستری تایید نشد اما با هماهنگی هایی که با دولت انجام شده، خبرهایی خوبی در راه است که به زودی اعلام می شود.


به گزارش ااعتماد نو به نقل از یلنا، محمد مصدق بیان کرد: در دوره تحول مهم ترین دغدغه رئیس دستگاه قضا این است که چه اعتماد نو به نقل از برنامه هایی در قوه قضاییه اجرا کنیم تا مشکلات مردم کم شود و مراجعه مردم به دادگستری کاهش پیدا کند.

 

وی گفت: رسیدن به این اهداف نیازمند پیش زمینه هایی است، یکی از راه ها این است که پرونده های معوق را تعیین تکلیف کنیم که در این رابطه کارهای بسیاری خوبی انجام شده است.

 

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: در دستگاه قضا اعتماد نو به نقل از برنامه هایی را تنظیم کردیم که تا پایان سال تکلیف پرونده های معوق را تک تک مشخص کنیم و معین شود چرا یک پرونده به طول انجامیده است و راهکارهایی ارائه دهیم تا پرونده های معوق در مدت مشخصی به نتیجه برسند.

 

مصدق تصریح کرد: در کنار این موضوع مسئله ای که اخیرا در مورد معیشت کارکنان دستگاه قضا پیش آمده است مورد توجه حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه قرار دارد که در این باره راهکارهایی ارائه شده است.

 

وی گفت: هر چند که در مجلس طرح افزایش ‌فوق العاده خاص کارکنان دادگستری تایید نشد اما با هماهنگی هایی که با دولت انجام شده، خبرهایی خوبی در راه است که به زودی اعلام می شود.

 

معاون اول قوه قضاییه در مورد تعیین تکلیف پرونده های ماده ۴۷۷ گفت: در دوره تحول رسیدگی به پرونده های ماده ۴۷۷ در معاونت قضایی قوه قضاییه بسیار خوب شده است.

 

مصدق بیان کرد: در سال های گذشته رسیدگی به پرونده های ماده ۴۷۷ حدود ۳ تا ۴ سال طول می کشید که در حال حاضر رسیدگی به این پرونده ها به ۳ ماه و رسیدگی به پرونده های مربوط به استیذان به ۲ ماه کاهش پیدا کرده است.

 

 


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد