امروز

شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۹:۳۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش خبرگزاری اعتماد نو به نقل از برنا از آذربایجان‌غربی، یاسر اسدپور با اشاره به برگزاری اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند ارومیه و آذربایجان غربی گفت: سینوتک به عنوان اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند در تاریخ ۲۲ دی ماه از ساعت ۹، با برگزاری مراسم افتتاحیه و با حضور مدیران شهری و استانی آغاز می شود.


وی افزود: در این خصوص نیازها و چالش های سازمان های مختلف مدیریت شهری احصا و برآورد شده است و در همین راستا از طرح ها و ایده های برتر با ورود به فرایند شتابدهی و سرمایه گذاری شتابدهنده آرکاپ  برای تجاری سازی ایده های برتر حمایت خواهد شد.


رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه با اشاره به حمایت لازمه صندوق های نوآوری از این رویداد گفت: تیم های منتخب به فرآیند شتابدهی آرکاپ وارد شده و دریافت حمایت سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون ریالی جهت تجاری سازی را شاهد خواهیم بود.


اسدپور یادآور شد:  این رویداد با محوریت شهر هوشمند در شش حوزه شهروند هوشمند، جابجایی هوشمند، سلامت هوشمند، محیط زیست هوشمند، شهرداری هوشمند و  اقتصاد هوشمند برگزار می شود و یکی از مهمترین اهداف رویداد، توسعه کارآفرینی و نوآوری در منطقه در راستای شهر هوشمند است.


 وی تصریح کرد: با توجه به برگزاری “سینوتک”اولین رویداد استارتاپی شهر هوشمند در تلاش خواهیم بود تا با حمایت های شورای شهر و شهردار محترم، این موضوع در تقویم سالانه مدیریت شهری گنجانده شده و همه ساله در نیمه دوم دی ماه شاهد برگزاری این استارتاپ باشیم که نقش مهمی در شناساندن ارومیه در حوزه فناوری اطلاعات کشور خواهد داشت و در صورت تداوم به برند شهر ارومیه در حوزه شهر هوشمند تبدیل و همچنین برای بسیاری از چالش ها و نیازهای مدیریت شهری راهکارهای فناورانه پیدا می شود.


اسدپور سخنرانی پروفسور علی اکبر جلالی پدر علم فناوری اطلاعات ایران را از جمله موارد مهمی دانست که همزمان با برگزاری این رویداد و به صورت ویدیوکنفرانسی و آنلاین انجام خواهد شد و همه علاقمندان می توانند حتی در صورت عدم حضور در سالن مراسم به صورت مجازی از سخنان وی بهره مند شوند.


وی طرح های درآمدزایی در حوزه فناوری اطلاعات شهرداری،طراحی و اجرای اعتماد نو به نقل از برنامه های تشویقی مناسب جهت ترغیب استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی منابع سازمانی، مکان یابی ایستگاههای جدید آتش نشانی، مناطق پرخطر و نحوۀ دسترسی به آنها، آبیاری هوشمند و مدیریت  هوشمند میزان روشنایی پارک های شهر از جمله برخی از مهمترین چالش ها و نیازهایی عنوان کرد که برای “سینوتک” ارائه شده است.


اسدپور همچنین در خصوص اهداف سینوتک تصریح کرد: ایجاد جریانهای درآمدی پایدار و جدید برای شهرداری، کاهش هزینه های مدیریت شهری از طریق برطرف کردن نیازها به صورت بهینه، تشویق شهروندان برای همکاری در پروژه های شهری، دریافت نیازهای شهرداری، اولویت بندی و جهت دهی آن و حرکت در جهت شهر هوشمند و بستر سازی فرهنگی  از جمله مهمترین اهدافی است که پیگیری می شود.


رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ارومیه با بیان اینکه این رویداد با مشارکت  شتابدهنده آرکاپ و با حمایت بیش از ۴۵ نهاد، دستگاه و موسسه از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند از طریق سایت arc-up.ir و fava.urimia.ir اطلاعات بیشتر با جزئیات بهتر را به دست بیاورند و همچنین حضور در مراسم رویداد برای عموم آزاد است.


انتهای پیام

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد