امروز

پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش اعتماد نو به نقل از برنا، روی ماشین آلات صنعتی سنگین از شکل های مختلفی فیلتر برای پاکسازی جریان سیال های ورودی و خروجی از ماشین آلات و سیال های در گردش استفاده می شود. این فیلتر ها برای پاکسازی هوای ورودی به مخازن و کابین و سیالاتی در شکل های مختلف از جمله انواع روغن، آب و سوخت که در شکل های بنزینی و گازوئیلی مورد استفاده قرار می گیرند. فیلتر های ماشین های سنگین از جمله قطعات مصرفی هستند که بصورت دوره ای تعویض می شوند و در افزایش طول عمر، بهبود کیفیت و راندمان عملکرد انواع موتور ها و ماشین های صنعتی نقشی مهم ایفا می کنند.
فیلتر آلات صنعتی در شکل های مختلفی برای کاربری های مختلف و در سایز های متنوعی تولید می شوند. برخی از انواع فیلتر بصورت تخت تولید می شوند که فیلتر های هوا نمونه هایی از آن هستند. برخی دیگر از انواع فیلتر به شکل های کارتریجی مورد استفاده قرار می گیرند که فیلتر روغن هیدرولیک اغلب به این شکل تولید و استفاده می شود. پر مصرف ترین نوع فیلتر آلات صنعتی فیلتر های Spin-on پیچی هستند که از یک قوطی فلزی از جنس آلیاژی آلومینیوم که در داخل آن یک کارتریج استوانه ای قرار گرفته است تولید می شوند. اغلب نمونه های فیلتر آلات گازوئیل، فیلتر روغن و حتی بسیاری فیلتر های هیدرولیکی نیز از همین سبک هستند.


انواع فیلتر گازوئیل


یکی از مهمترین و مصرفی ترین نوع فیلتر های صنعتی فیلتر گازوئیل می باشد که برای تصفیه سوخت گازوئیل مصرفی موتور های دیزلی بکار گرفته می شود. سوخت گازوئیل که پر مصرف ترین سوخت ماشین آلات سنگین صنعتی از جمله ماشین آلات معدنی و راهسازی، انواع تراک و کامیون، ژنراتور ها و مولد های برق، کمپرسور ها و تراکتور ها و … می باشد سوختی با درصد بالای آلاینده ها می باشد که این آلاینده ها هم در فاز جامد بصورت گرد و غبار و دوده و هم در فاز مایع مانند قطرات ریز آب معلق دیده می شوند.


فیلتر های گازوئیل در گذشته تنها با قابلیت جذب ذرات جلمد معلق تولید می شدند اما با بهبود تکنولوژی تولید اکنون نوعی خاص از فیلتر گازوئیل با قابلیت جذب قطرات ریز آب معلق در گازوئیل نیز در بازار یافت می شود که با آن فیلتر آبگیر گازوئیل یا فیلتر سپراتور آب از گازوئیل گفته می شود. جذب قطرات آب معلق در سوخت به بهبود فرایند احتراق در موتور های احتراق و افزایش دما کمک قابل توجهی می کند. فیلتر های سپراتور گازوئیل دارای یک محفظه و شیر هستند که قابلیت تخلیه آب را فراهم می کند چرا که اغلب طول عمر فیلتر سپراتور فراتر از مدت پر شدن این محفظه بوده و با تخلیه این محفظه قابلیت اتصال و کاربری مجدد این فیلتر آلات صنعتی بر روی ماشین آلات فراهم می شود.


فیلتر های اتصالی کمپرسور


نوع دیگری از فیلتر سپراتور نیز وجود دارد که دارای مشخصات مکانیکی کاملا متفاوت بوده برای جدا سازی روغن از هوا در کمپرسور ها بکار گرفته می شود که به فیلتر سپراتور کمپرسور شناخته می شود. در قسمت خروجی پمپ اسکرو که نقش فشرده سازی هوا را در کمپرسور ها ایفا می کند هوای فشرده با دما و فشار بالا و همراه با قطرات روغن معلق خارج می شود که به منظور جذب روغن های معلق از فیلتر سپراتور کمپرسور استفاده می شود. شایان ذکر است که از انواع مختلفی فیلتر های صنعتی از جمله فیلتر هوا و فیلتر روغن نیز در اتصالات کمپرسور ها استفاده می شود.


دیجیتال مارکتینگ: نانوتجارت


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد