امروز

چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۱۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: دریافت وجه از بیمار خارج از روند حسابداری، در هر بیمارستانی قطعا تخلف است


به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا به نقل از وبدا، محمد هاشمی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درخصوص انتشار ویدئویی در فضای مجازی توسط یک بیمار که در یکی از بیمارستانهای تهران بستری است و ادعا می کند که از وی وجوه غیرمتعارف درخواست و دریافت شده است، توضیح داد: روز گذشته تصویری در فضای مجازی منتشر شده است که بیماری در بیمارستانی بستری شده است با این عنوان که از او زیرمیزی درخواست کرده اند.


او افزود: دریافت وجه از بیمار خارج از پروسه حسابداری در هر بیمارستانی قطعا تخلف است. ولی پزشکی که در کلیپ از او صحبت می ‌شود با این که در بیمارستان آنکال نبوده است و چون گفته شده است که بیمار جانباز بوده است ایشان احساس وظیفه کردند که بیمار را ویزیت کنند؛ اما از طرف پزشک مربوطه وجهی از بیمار درخواست نشده است.


هاشمی گفت: بیمار تصادفی بوده است که این بیماران به بیمارستان‌ های خاصی فرستاده می ‌شوند و اگر بخواهند به بیمارستان دیگری بروند، ستاد حمایت از بیماران تصادفی هزینه را قبول نمی‌ کند و در راستای همین امر بیمارستان از ایشان مبلغی درخواست کرده و ایشان به عنوان زیرمیزی پزشک کلیپی پخش کردند و این درحالی است که پزشک مورد نظر انسان پاک دستی است. همزمان با احترام به حقوق مردم باید به حقوق پزشکان خدوم احترام بگذاریم. اگر بیمار تصادفی بخواهد به بیمارستان خصوصی برود، خودش باید هزینه ها را پرداخت کند.


یکی از سیاست‌ های وزارت بهداشت برخورد جدی با پدیده زیرمیزی است


وی تاکید کرد: بنده بحث زیرمیزی را رد نمی کنم و نمی گویم کسی زیرمیزی دریافت نمی کند. یکی از سیاست‌ های وزارت بهداشت برخورد جدی با پدیده زیرمیزی است؛ اما برخورد با زیرمیزی با برخورد با پزشک و جسارت به او متفاوت است. این فرد ۲۰ میلیون تومان به حساب بیمارستان واریز کردند که به معنای زیرمیزی نیست. اگر مردم می خواهند پولی برای درمان بدهند، باید به حسابداری بیمارستان بدهند. واریز وجه به حساب بیمارستان کاملا مشخص بوده و قابل پیگیری است که این مبلغ برای ارائه چه خدماتی از بیمار دریافت شده و پروسه حسابداری واضح و روشن است.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد