امروز

پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به این که عمومی‌سازی محتوای مدارس استعدادهای درخشان مهم‌ترین رویکرد سمپاد است، گفت: به زودی محتوای درسی مدارس استعدادهای درخشان، از طریق بستر مجازی در اختیار تمام دانش آموزان قرار می‌گیرد.


به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، الهام یاوری،  در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده مدارس سمپاد استان بوشهر، اظهار کرد: عمومی‌سازی محتوای مدرسه‌های سمپاد برای تقویت مشارکت بین این دانش آموزان و سایر دانش‌آموزانی که از استعداد خوبی برخوردار هستند از مهم‌ترین رویکردهای این سازمان است که در آینده نزدیک انجام می‌شود.


یاوری افزود: در همین ارتباط همه کلاس‌های درس دوره اول متوسطه ضبط شده و به زودی در اختیار همه دانش‌آموزان کشور قرار داده می‌شود. وی ضمن اشاره به تولید الگوی آموزش و پرورش کارآمد و قابل تعمیم افزود: سمپاد می‌خواهد دیوارهای بین خود و سایر مدارس را برچیند تا در یک تعامل دوسویه تمامی مدارس از این الگوی ارائه شده بهره‌مند شده و رشد و توسعه یابند.


یاوری گفت: اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی برای استفاده تمامی دانش‌آموزان صورت گرفته است و در این راستا تولید دوره‌های آموزشی المپیادهای علمی در تمامی ۱۲ رشته موجود با بهره‌گیری از ظرفیت بهترین استادان کشوری به زودی آغاز خواهد شد و با هماهنگی‌های صورت گرفته از طریق صدا و سیما پخش خواهد شد.


وی با تأکید بر این که دانش‌آموزان سمپاد تک ساحتی نیستند، بیان کرد: اعتماد نو به نقل از برنامه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و ادبی برای دانش‌آموزان استعدادهای درخشان در کنار سایر اعتماد نو به نقل از برنامه‌های درسی آنان ارائه می‌شود و حضور چشمگیر این دانش آموزان بیانگر استقبال آنان از این اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها است.


وی ادامه داد: در زمان حاضر مطابق استاندارد جهانی ۲درصد جمعیت دانش‌آموزان کشور در مدرسه‌های استعدادهای درخشان مشغول به تحصیل هستند و این سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای برای پوشش درصد بیشتری از دانش‌آموزان در این مدرسه‌ها ندارد.


یاوری گفت: در زمان حاضر قریب به ۱۲۰هزار دانش آموز در مقطع اول و دوم متوسطه دختران و پسران در ۶۸۰مدرسه در رشته‌های تجربی، انسانی و هنرستان (در قالب سمپاد مهارتی) مشغول به تحصیل هستند.


وی در باره مدرسه‌های سمپاد مهارتی گفت: دانش آموزانی که در مدرسه‌های سمپاد مهارتی تحصیل می‌کنند به سمت حضور و مشارکت در جشنواره‌ها و مسابقه‌های بین المللی سوق داده می‌شوند و موفقیت آن‌ها به سایر دانش آموزان نشان داده می‌شود.


یاوری افزود: تلاش می‌شود به دانش آموزان سمپاد ثابت شود با حرکت درست در مسیر مهارتی، افراد می‌توانند همانند سایر عرصه‌های علمی موفقیت‌هایی کسب کنند.


شایان ذکر است؛ در این آیین از ۶۰دانش آموز برگزیده در مسابقه‌های علمی، فرهنگی، هنری، پژوهشی و فناوری تقدیر شد.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد