امروز

چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۳۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص تجمیع ردیف‌ها در لایحه بودجه، گفت: به نظر من کار اشتباهی شده، این بودجه دولت نیست، بودجه سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه است؛ این رویکرد باید اصلاح شود در مجلس هم با این قضیه مخالفت شده است.


اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا، در خصوص مساله تجمیع ردیف‌های بودجه در مرکز و اینکه گفته می‌شود این مساله برخلاف سیاست و شعار «تمرکززدایی» دولت است، گفت: من کاملا با این مساله مخالف هستم، ما این همه روی موضوع تمرکززدایی تلاش کردیم، اکنون اینکه همه چیز را دوباره به سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه موکول کنیم و بگوییم هرکسی هرچه می‌خواهد به این سازمان بیاید و ما تخصیص بدهیم، اشتباه است و به نظر من همین مشکلاتی که تا حالا در کشور با آن مواجه هستیم، ادامه خواهد داشت.


وی ادامه داد: ما باید به مسئولان اختیار و منابع بدهیم و مسئولیت بخواهیم، یعنی عملکرد را ببینیم اگر عملکرد ضعیفی داشتند آن وقت بودجه آن مجموعه را با محدودیت مواجه کنیم یا اگر فرد ضعیف است آن فرد را تغییر دهیم.


شاکری افزود: به نظر من کار اشتباهی شده، این بودجه دولت نیست، بودجه سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه است؛ این رویکرد باید اصلاح شود در مجلس هم با این قضیه مخالفت شده است. 


نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص تشکیل صندوق‌های توسعه‌ای استانی، بیان کرد: با ایجاد صندوقی برای توسعه استان‌ها (صندوق‌ توسعه‌ای) ما کاملا موافقیم ولی با اینکه همه موضوعات در سازمان اعتماد نو به نقل از برنامه و بودجه متمرکز شود، خیر. در زمان آقای احمدی.نژاد هم سر همین مساله درگیری به وجود آمد که ایشان ورود کرد و یک تغیییراتی ایجاد کرد. به نظر من این رویکرد با رویکرد کوچک شدن دولت و باز شدن دست بنگاه‌های دیگر در تعارض است. ما باید یک مقداری اطمینان کنیم و عملکرد را بسنجیم؛ باید خروجی‌محور باشیم نه ورودی محور، اکنون دنیا به این سمت رفته که خروجی بخواهد و روی آن بحث کند نه اینکه روی ورودی تمرکز کند.


شاکری در پاسخ به این سوال که «شش ماه از دولت سپری شده است، آیا دولت توانسته تاکنون انتظارات شما را به عنوان یک نماینده مجلس انقلابی برآورده کند؟»، ابراز داشت: نکته‌ای که در این زمینه به نظرم می‌آید که باید مورد توجه قرار گیرد این است که دولت سریعاً ساختار سازمانی خودش را مستقر کند. در واقع تنها تذکری است که می‌توانم به دولت بدهم این است که زودتر کارگزاران دولتی را تا هر لایه‌ای که می‌خواهند تغییر بدهند، مشخص کنند.


وی ادامه داد: اگر هم نمی‌خواهند تغییر بدهند به آن‌ها ابلاغ بدهند و حکم بزنند و از بلاتکلیفی خارج کنند. سازمان دولت هرچه زودتر تا پایین‌ترین لایه، باید تکلیف خود را بداند یعنی بعد از انتخاب وزرا در مراحل بعد معاونین، استانداران، فرمانداران و بخشداران و … این‌ها کارگزاران دولتی هستند و نباید معطل بمانند، هنوز برخی استان‌ها معطل مانده‌اند.


نماینده تهران در پایان نتیجه‌بخش بودن سفرهای استانی رئیس‌جمهور را تحت تاثیر این عامل دانست و تصریح کرد: بنابراین وقتی سفرهای آقای رئیسی را من پربازده تلقی می‌کنم که این کارگزاران مستقر باشند و بعد از هر بازدیدی آن جمع‌بندی و مصوبه را پیگیری کنند؛ وقتی فردی خودش نمی‌داند که فردا هست یا نیست چه انتظاری می‌توان از او داشت؟ الان یک حالت «در انتظار» در بعضی جاها دیده می‌شود.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد