امروز

دوشنبه, ۴ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۵:۰۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش اعتماد نو به نقل از برنا، آن‌چه امروز بیش از همیشه مسلم بوده، آن است که اختراعات پاسخ‌های نوین به مسائل روز دنیا و اصلی‌ترین رکن پیشرفت تکنولوژی و فناوری می‌باشند و این مسئله توجیه تلاش حداکثری تمام کشورها و دولت‌ها در راستای رقابت و دستیابی به اختراعات و فناوری‌های مدرن است.


مهندس مسعود شفقی، مدیراجرایی و اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی استراتژیک فدراسیون جهانی مخترعین (IFIA) و همچنین برترین مخترع دنیا در سال ۲۰۱۳ در کلاس مهندسی عمران، بعد از سخنرانی خود در مجموعه اعتماد نو به نقل از برنامه های تد با عنوان بازگشت به نوآوری؛ پارادوکس یا استراتژی ذهنی ، در رابطه با نقش اختراعات در جهش و پیشرفت علم و فناوری ایران گفت: امروزه مخترعان ایرانی در بالاترین درجات و سطوح در دنیا میدرخشند و این مهم با ایجاد بستر های مناسب در راستای فرهنگ پرورش مخترعین در ابعاد فردی و اجتماعی در زمانی که تقریبا دنیا در اواخر دوره ی انقلاب چهارم صنعتی است، میسر میگردد.


مسعود شفقی طی هفت سال گذشته و بیشتر از آن به عنوان یک مسولیت و رسالت اجتماعی و به جهت رشد بیش از پیش جوانان ایران مشغول به پرورش و آموزش مخترعین بوده و با بهره گیری از دیدگاه استراتژیک و آینده پژوهانه، صد ها نفر از مخترعین و استعداد ها را در شکوفایی و درخشش آنها نصرت نموده است.


ایشان همچنین با تالیف چندین کتاب و مقاله، با تلاش در ایجاد بستر سالم آموزش محور و تقویت روح امید جویندگی و پژوهندگی برای مخترعین ایرانی، بخشی از رسالت خود را با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر نشر کلامی و عملی ؛ما می توانیم؛ ادا نموده اند.


مهندس مسعود شفقی افزود : امسال در آستانه شروع هشتمین سال فعالیت بنده در حوزه آموزش علمی و فرهنگی نوآوری و اختراعات در ایران، با بهره گیری از تجربه ای هفت ساله و تحلیل درست علوم و مسایل روز دنیا که امروزه شاهد آن هستیم و با در نظر گرفتن نشانه های ورود به انقلاب پنجم صنعتی و زمزمه های تاثیرگذار موضوع متاورس در جهان پیرامون و فرایند های فوق مدرن دنیا بر آن هستم که با آموزش مهارت ها و نوع نگرش خلاق و نوآورانه به جهت توانمند سازی بیش از پیش مخترعان، پرورش آنان را وارد فضایی نوین خروجی محور و ارزش محور کنیم .


شفقی از تجارب سخنرانی های خود در دانشگاه واترلو و دانشگاه مک مستر کشور کانادا و دیدارش با دانشجویان نخبه و بورسیه شده ایرانی در این کشور و نقش مهارت های فنی، مهرات های اجتماعی، سخت کوشی و خودآموزی به عنوان عوامل مهم و تاثیر گذار در رشد و بهبودی افراد نوآور صحبت کردند.


وی همچنین خاطر نشان کرد : جوانان ایرانی با خودباوری. توسعه فردی و فنی خود میتوانند به موفقیت های بین المللی دست پیدا کنند و پرچم ایران عزیزمان را به اهتزار در بیاورند. ما هم تا آنجایی که بتوانیم حمایت و آموزش را دریغ نخواهیم کرد.


انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد