امروز

شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۸:۱۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

اعتماد نو: سخنگوی علوم پزشکی گیلان، در پاسخ به این سوال که «تزریق دز سوم چقدر به مقاومت بدن کمک می کند؟»، یادآور شد: تزریق دز سوم با هدف بهبود و افزایش ایمنی ناشی از دو دز قبلی تزریق می شود.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، قدرت سرایت امیکرون را بسیار بیشتر از سایر سویه ها از جمله دلتا دانست و اظهار کرد: مردم در کنار واکسیناسیون حتما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند و حفاظت فردی را جدی بگیرند و فاصله فیزیکی و اجتماعی داشته باشند و از حضور در دورهمی ها خودداری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه پرهیز از عادی انگاری کرونا در قطع زنجیره انتقال ویروس مفید و موثر است، تصریح کرد: همچنین تزریق دز سوم واکسن برای افزایش ایمنی از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی در پاسخ به این سوال که «تزریق دز سوم چقدر به مقاومت بدن کمک می کند؟»، یادآور شد: تزریق دز سوم با هدف بهبود و افزایش ایمنی ناشی از دو دز قبلی تزریق می شود و لذا هرچقدر پوشش واکسیناسیون بیشتر شود، میزان ایمنی جامعه در برابر جهش های آینده ویروس نیز بالا می رود.

مهرابیان، با بیان اینکه تزریق دز سوم بیش از ۸۰ درصد از ابتلا به امیکرون جلوگیری می کند، گفت: با تزریق دز سوم هم خود و هم اطرافیان را مصون می کنیم؛ همچنین در صورت ابتلا به کرونا شدت بیماری به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد و مدت زمان بستری نیز کم می شود.

وی از واکسینه شدن بیش از ۳۰۵ هزار نفر از افراد واجد شرایط در نوبت سوم معادل ۱۳.۷ درصد خبر داد و خاطرنشان کرد: آمادگی تزریق دز سوم برای همه افراد بالای ۱۸ سال در گیلان وجود دارد. همچنین افراد باقی مانده برای تزریق دزهای اول و دوم نیز اقدام کنند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بستری ۴۰ بیمار جدید کرونایی در گیلان طی روز گذشته، عنوان کرد: هم اکنون ۱۴۲ بیمار کرونایی بستری داریم که ۳۶ نفر بدحال هستند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد