امروز

پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۷:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

منافع همه ما در این است که متحد شویم .
آیا شرایط موجود راه نجاتی دارد؟!
دکتر اسپنسر جانسون در کتاب غیر ممکن ، ممکن است ، می گوید:
هیچ چیزی غیرممکن نیست .
پدری هنگام مرگ فرزندانش را فرا خواند ، آنگاه به دست هر کدام ترکه ای داد ، گفت بشکنید ، به راحتی شکستند .
آنگاه دسته ای از همان ترکه ها به دست هرکدام داد ، نتوانستند بشکنند ، گفت اگر با هم متحد باشید چنین خواهید بود ، پس عاقل و هوشیار و باهم متحد باشید ، تا تحت هیچ عنوان و نام و بهانه و شرایطی شکست نخورید .
همیشه بهترین و بدترین شرایط را لحاظ کنید و بسنجید ،
اعتماد کورکورانه هرگز نکنید فقط قانونمند ، بر اساس اثبات و استدلال عمل کنید .
ایران رنگین کمانی از اقوام است و این طبیعی است.
اما همه می باید به خاطر ایران کنار هم و متحد ، و یکی شوند ، چون به این اتحاد نیازمندند در برابر قدرت های زر و زور و حیله خارجی و داخلی ، درد آن است که نتوانسته ایم بایسته های لازم را برای این به هم پیوستگی حفظ کنیم و به تحقق برسانیم .
یکی شدن و اتحاد قلبی را متاسفانه تحت تاثیر نابخردی و اندیشه های ناصواب نیاکان خود از دست داده ایم . که هرکدام را قبلا مهاجمی بر آنان تحمیل کرده با اغراض و اهداف و جهت حفظ منافع خود به خصوص احساسات ناسیونالیستی و امثالهم فراوان و پذیرفتند تفرقه و جدایی را هر آن گونه که خواستند ، علاوه بر جان و مال و ناموس پدران ما ؛ بر فرهنگ ، اندیشه ها و تفکراتشان نیز تاختند ، آنگونه شکل دادند که نیاز و مصالح آن مهاجمان بود . خصوصا در دوران صفویه که پای کمپانی هند شرقی و برادران شرلی به ایران و خاورمیانه باز شد ، و به عظمت ثروت های آنان و به خصوص ایران پی بردند .
تا توانستند در قلم و لباس خودمان جهل و خرافه و دوری از علم به خورد پدرانمان دادند ،
تا نتوانیم در مسیر توسعه و پیشرفت از علم و دانش لازم با تحقیق و تفحص جهت بهره بردن از منابع و ذخایر معدنی کشور خودمان بر خوردار شویم ، به بعضی از آنان جنبه تقدس هم دادند . درد ما باور کردن آسان پدران مان بود که از آن مدعیان سندیت غیر قابل انکار و اثبات گفتارشان را نخواستند ، تفکر نکردند ، چون در آن زمان شلاق بر گرده و شمشیر بر گردن شان بود و به برکت همان مظالم که در لباس دوست بود ، شرایط سواد و اجازه و‌توان تحقیق گسترده هم نداشتند…!
لذا فرزندان آن ها هم با همان باورهای تحمیلی در خانه والدین بزرگ شدند با همان تضاد و اندیشه ها واحساسات خودبرتر بینی و ناسیونالیستی که در طول اعصار به آن دامن زده بودند و نتوانستند قلبا متحد شده احساس یکی بودن کنند .
این استراتژی هدفمند بیگانگان به قصد ناکارآمد سازی و بازدارندگی جمعی مان ، تسلسل وار والدین به فرزندان تا حالا که به ما رسیده است تا چند دهه اخیر که تحصیلات آکادمیک و رسانه های گسترده و متنوع روشن فکری رو به رشد جمعی کمی پیش رفت در قالب تضاد ها و تفرقه ها در ابعاد اعتقادی ، قومی ، مذهبی ، قبیله ای ، منطقه ای ، فرهنگی و ابعاد فراوان دیگر ترویج داده شد و بسیار مهندسی شده مدیریت گردید توسط دستانی در خفا از بین خودمان…!
اما امروز در این شرایط ، بحران همه ما را تهدید می کند به گونه ای که اگر با مدارا و همدلی و هم سویی علمی تلاش به اصلاح و تغییر نگردد ، ادامه راه با این ریل و فرمان منجر به فاجعه و نسل کشی خواهد شد…!
ناچارا این است که همه می خواهند اصلاح کنند ، اما نمی شود…!
دلیل آن این نرم افزار ها و بدسکتور های بازدارنده قدیمی در بن افکار و اندیشه های ما است.
باید ضمن احترام به تضادهای موجود ، در فضای مشترکات فی مابین، جهت نیل به یافتن راه نجات تمام باشندگان توسط نخبگان همه اقوام و گروههای سیاسی بر اساس عرق ملی و میهنی ، وجدان ، شعور و منطق و قوانین عدالت جمعی تحت نظارت سازمان های مردم نهاد و خوش نام ، جامعه شناسان و حقوق دانان آزاد بررسی و راهکار یابی شود تا امید به نجاتی پیدا شود…!
باید برای فردای بهتر خود و فرزندانمان با اندیشه های نوین و عقلانیت بر اساس هر چه ، آسان‌تر تا دیر نشده با دانش روز ، به سوی فردا ، طبق اعتماد نو به نقل از برنامه و چشم انداز علمی و عقلانی گام برداریم .

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد