امروز

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۹:۴۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

  مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: الان حدود ۲۵ هزار قبر آماده در بهشت زهرا داریم و ۱۵ هزار قبر نیز برای مواقع بحرانی پیش بینی و آماده است. به گزارش اعتماد نو به نقل از اعتماد نو[…]


 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت: الان حدود ۲۵ هزار قبر آماده در بهشت زهرا داریم و ۱۵ هزار قبر نیز برای مواقع بحرانی پیش بینی و آماده است.


به گزارش اعتماد نو به نقل از اعتماد نو به نقل از ایلنا, صبح امروز نشست خبری مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اصحاب رسانه برگزار شد.سعید غضنفری، مدیر عامل این سازمان در ابتدای نشست گفت:  از روز اولی که در اینجا مستقر شدیم فارغ از خدمتی که به شکل عادی در اینجا انجام می شود خدمت بی منت را سرلوحه امور قرار دادیم.

 

او با بیان اینکه فرایندها در حال انجام است تا مردم کمتر اذیت شوند اظهار کرد: تک تک فرآیندهای خدمت رسانی در سازمان را شناسایی و در حال اصلاح آن هستیم. در بهشت زهرا دنبال این هستیم که بتوانیم آلام خانواده های متوفی را کم کنیم. انواع خدماتی که پیمانکاران انجام می دهند که گاها با یک فرایند معیوب انجام می شود را در حال بررسی هستیم.

 

غضنفری با بیان اینکه تا پایان ماه اتفاقات خوبی در بهشت زهرا  رقم می خورد به برخی از خدماتی که قرار است ارائه شود اشاره کرد و گفت: شخم زدن برخی گلوگاه ها در سازمان صورت گرفته است. اولین مورد کم کردن بخشی از هزینه خدمات برای خانواده های متوفی است. بسته خدمات متنوع و متعدد است. برای نمونه پارکینگ ورودی عروجیان باید توسط سازمان مدیریت شود و نیازی نیست از مردم هزینه ای دریافت شود و اگر هزینه ای باشد باید حداقل باشد، اینکه هر ماشینی ۵ هزارتومان هزینه پارکینگ بدهد زیبنده مردم نیست.

 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا با اشاره به تقویت حضور مباشرین گفت: در حال تقویت مباشرین هستیم. خانواده ای که در بدترین شرایط روحی و روانی وارد سازمان می شوند باید یک مباشر کنار خانواده قرار گیرند و مباشر باید نقش حمایتی را ایفا کند. در بازه زمانی سه ماهه آموزش را در نظر گرفتیم و ارتقا کیفیت از مباشرین آغاز می شود.‌

 

غضنفری درباره توسعه بهشت زهرا در مکان های مختلف و ظرفیت آن گفت: دنبال توسعه بهشت زهرا نیستیم. توسعه آرامستان‌های تهران را در دستور داریم تا توسعه آرامستان ها در شرق و غرب تهران را با مکان یابی های انجام شده به انجام می رسانیم.

 

او گفت که مکان یابی و مطالعات انجام و در دست اقدام است و برای شرق و غرب طی سه سال آینده انجام و به بهره برداری می رسد.

 

غضنفری درباره ظرفیت بهشت زهرا گفت: الان حدود ۲۵ هزار قبر آماده در بهشت زهرا داریم و ۱۵ هزار قبر نیز برای مواقع بحرانی پیش بینی و آماده آست. این سازمان بین سه تا ۵ سال آینده نیاز شهر تهران را تامین می کند.

 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا درباره قیمت قبرها گفت: در ناحیه یک که شامل قطعه یک تا ۱۱۲ است قیمت هر قبر طبقه ای ۲۵ میلیون تومان و سه طبقه ۷۵ میلیون تومان است. البته در این ناحیه قبر خالی بسیار محدود است. در قطعات قدیم قبوری که احیا می شود طبقه ای ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان محاسبه می شود.

 

او ادامه داد: در قطعات جدید یک طبقه رایگان و دو طبقه دیگر مجموعا ۵ میلیون تومان حساب می شود که امکان پرداخت آن به صورت اقساطی تا پایان سال فراهم است.

 

مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت:در قطعاتی که تراکم قبور زیاد است حدود ۷ میلیون تومان برای هر قبر در نظر گرفته شده است.

 

غضنفری با بیان اینکه توسعه آرامستان ها در امامزاده ها نیز به عنوان پیشنهاد مطرح است در واکنش به گران بودن قبرها در امامزاده ها گفت: تولیت امامزاده ها با اوقاف است و در یک تهاتر سعی می کنیم بستر را ایجاد کنیم و شابد بتوانیم در این اقدام هزینه را کاهش بدهیم. این جزو ایده های است که مطرح است.‌

 

او درباره شرایط دفن اموات در طبقات گفت: به جهت حفظ حرمت مومنین راضی نیستیم که قبور طبقاتی را به افراد غیر بفروشیم، خود خانواده ها هم راضی نمی شوند  و برای آنهایی که از لحاظ معیشتی دچار مشکل هستند می توانیم هزینه های خرید دو طبقه دیگر را به صورت اقساطی دریافت کنیم.

 

او در پاسخ به سوالی درخصوص امنیت فضای بهشت زهرا و مخدوش کردن برخی از قبور افراد سیاسی توسط افراد ناشناس گفت: خودمان را اینجا خادم تمام قبور مومنین می دانیم و هیچ خط و مرزی برای کسی که در اینجا مدفون است نداریم.دژبان ارتش در اینجا مستقر است و وظیفه حفظ و حراست امنیت را برعهده دارد. البته۲۲۰ نفر دژبان در اینجا حضور دارند و حتما نیاز به اصلاح دارد چرا که بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار قبر در اینجا موجود است و سازمان نمی تواند برای هر قبر یک دژبان در نظر بگیرد. ضریب امنیت را بالا خواهیم برد و به دنبال این هستیم که از ظرفیت حراست شهرداری مطلوب تر استفاده کنیم.

 

غضنفری درباره فروش سنگ دست دوم گفت: آسیب اجتماعی شامل این کالبد نمی شود. نزدیک به ۲۰ روز است اکیپ انتظامات سنگ را مجهز کردیم که تنها شامل سرقت و دزدیدن سنگ نیست، نصب تصاویر غیر مجاز و کارهایی که متعارف نیست و خانواده ها از بیرون می آورند. در دو اکیپ چهار نفره انتظامات سنگ  مستقر هستند.بعلاوه از هفته گذشته شهردار شب را برای جلوگیری از اقداماتی که رخ داده احیا کردیم.

 

او در واکنش به اینکه آیا پروتکل برای عکس های که نصب می شود دارید؟ گفت: بله، زمانی که برای پذیرش می آیند تعهد گرفته می شود و خانواده ها آن را امضا می کنند.

 

غضنفری درباره نصب عکس بانوان بر روی سنگ ها گفت: عکس برای خانم ها بدون حجاب ممنوع است.

 

وی همچنین درباره اینکه اگر خانواده ای درخواست خودروی اختصاصی حمل پیکر داشته باشد این شرایط فراهم است گفت: اگر درخواست داشته باشند حتما اختصاص خواهد داشت اما به دلیل تراکم ،خودروها چهار متوفی را حمل می کنند.

 

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه بهشت زهرا چگونه قرار است قطب فرهنگی پایتخت شود گفت: اقدامات مان را از محور گلزار شهدای بهشت زهرا آغاز کردیم. برای پیکرهایی که به امانت دست ما هستند، ۲۴ ساعته قرآن پخش می شود.اکنون فضای سردخانه آرامش بخش شده است.

 

غضنفری ادامه داد: در بدو ورود ما مدیریت گلزار شهدا از بقیه بخش ها جدا شده است و با این اقدام گلزار شهدا قطب فرهنگی بی نظیری برای کشور است.

 


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی