امروز

سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۳:۴۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

  هاشمی گلپایگانی از حمایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر از آمران به معروف و ناهیان از منکر این فریضه مهم الهی در سراسر کشور خبر داد و گفت: در صورت بی‌توجهی مدیران ادارات، مسئولان دستگاه‌ها و[…]


 

هاشمی گلپایگانی از حمایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر از آمران به معروف و ناهیان از منکر این فریضه مهم الهی در سراسر کشور خبر داد و گفت: در صورت بی‌توجهی مدیران ادارات، مسئولان دستگاه‌ها و نهادها در راستای تذکر شهروندان نسبت به ترک معروفات و انجام منکرات، با آن مدیر متخلف برخورد قانونی می‌شود.


به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ درپی برخورد ناشایست یکی از مدیران ادارات استان خوزستان با یک شهروند درپی تذکر بابت بدحجابی یکی از کارکنان آن اداره، دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ضمن تقدیر از شهروند خوزستانی که اقدام به احیای فریضه الهی نمود اظهار کرد: هیچ مدیری حق ندارد نسبت به تذکر امر به معروف و نهی ازمنکر بی‌تفاوت باشد و باید به حمایت از آمر به معروف و ناهی از منکر اقدام کند و در اجرای این واجب شرعی و قانونی نباید ترک فعل نماید.

 

وی گفت: در صورتی که شهروندی در اداره‌ای با منکری در تمامی زمینه‌های دینی، فرهنگی، اقتصادی و… مواجه شد، ابتدا از مدیر آن اداره درخواست رفع منکر نماید و درصورت بی‌اعتنایی و عدم پیگیری و رسیدگی مسئول مربوطه، با ارتباط با شورای امر به معروف و نهی از منکر آن اداره یا نهاد، از شورا بخواهد مدیر مربوطه را ارشاد نمایند و در صورتی که شورای اداره بی توجهی نمود به ستاد استان مراتب را اطلاع رسانی و پیگیری نماید.

 

هاشمی گلپایگانی افزود: پس از اطلاع‌رسانی شهروندان، این ستاد براساس اصل هشتم قانون اساسی و لزوم امر به معروف و نهی از منکر مردم به دولت و قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مصوبه ۲۳/۰۱/۹۴ مجلس شورای اسلامی و در راستای مأموریت‌های این ستاد با آن مدیر متخلف برخورد وبه دستگاه های ذیصلاح و مردم معرفی می نماید.

 

وی اظهار کرد: مدیران تمامی ادارات براساس مصوبه مجلس موظفند از شهروندانی که اقدام به انجام فریضه مهم الهی امر به معروف و نهی از منکر می‌نمایند حمایت کنند.

 

قائم مقام رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: همانطور که در روایات متعدد آمده است امر به معروف و نهی از منکر اگر در جامعه‌ای اجرا نشود آن جامعه رو به سقوط و انزوا خواهد رفت.

 

هاشمی گلپایگانی گفت: همانطور که این ستاد با منکرات برخورد می‌کند از مدیران و آحاد مردم که در احیاء این فریضه پیش قدم میشوند تقدیر و تشکر می نماید.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف استان خوزستان، چندی پیش یکی از شهروندان خوزستانی زمانی که برای انجام امور اداری خود به یکی از نهادهای دولتی مراجعه کرده بود، با بدحجابی یکی از کارکنان آن اداره روبه رو و این نکته را به مدیر آن اداره اطلاع رسانی می کند.

 

متاسفانه مدیر آن اداره به جای برخورد با کارمند خاطی، با این شهروند ناهی از منکر برخورد نامناسبی انجام می دهد که ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر استان خوزستان در راستای مأموریت‌ها حمایت از آمر به معروف وناهی از منکر به مسئله ورود می نماید و با تشکر از ریاست محترم آبفای اهواز و معاونت مطالبه گری در تهران که خود پیگیر موضوع شدند، نهایتا با مدیر متخلف برخورد و آن مسئول پس از قبول اشتباه خود، طی مراسمی از این شهروند خوزستانی عذرخواهی نمود.

 

گفتنی است رویه فوق اعتماد نو به نقل از برنامه ای برای همه ادارات و نهادهای حاکمیتی خواهد بود و ستاد امر به معروف و نهی از منکر به جد در راستای گشت ارشاد مسئولین این مسئله را پیگیری خواهد کرد.

 


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی