امروز

پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۱:۰۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

مصطفی نخعی در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز صبح کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: در جلسه صبح امروز کمیسیون آقای محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو حضور یافتند. در ابتدا ایشان اعتماد نو به نقل از برنامه های خود[…]


مصطفی نخعی در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز صبح کمیسیون انرژی مجلس، بیان کرد: در جلسه صبح امروز کمیسیون آقای محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو حضور یافتند. در ابتدا ایشان اعتماد نو به نقل از برنامه های خود را برای اداره وزارت نیرو به اعضای کمیسیون ارائه کردند. موضوع خاموشی برق یکی از مواردی بود که در اعتماد نو به نقل از برنامه ایشان به آن پرداخته شده بود.

وی در ادامه اظهار کرد: خاموشی برق ناشی از ناترازی در تولید و مصرف برق است. تقریبا ۱۳ هزار مگاوات ناترازی در تولید و مصرف برق داریم. ایشان اعتماد نو به نقل از برنامه های خود را مطرح کردند و اشاره کردند در طول چهار سال پیش رو اگر به عنوان وزیر نیرو انتخاب بشوند، چه میزان از این ناترازی تولید را جبران خواهند کرد و چه گام هایی در این حوزه برخواهند داشت.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تصریح کرد: عمده اعتماد نو به نقل از برنامه ایشان در بحث تولید برق این بود که در بخش صنایع پرمصرف مقداری برق توسط خود این واحدها برای مصرفشان تولید شود. تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی از دیگر اعتماد نو به نقل از برنامه های ایشان بود که جزئی از پروژه های بر زمین مانده است و باید تکمیل شود. تمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر و مدیرت مصرف سوخت از دیگر اعتماد نو به نقل از برنامه های ایشان بود.

وی در ادامه تاکید کرد: وزیر پیشنهادی نیرو معتقد بودند که با این اقدامات می توان تا ۴۰ هزار مگاوات میزان تولید برق را افزایش داد. در حوزه آب نیز بحث ها مفصلی انجام شد. در خصوص مدیریت مصرف آب و مدیریت آب های مرزی و افزایش راندمان نیروگاه نیز اعتماد نو به نقل از برنامه های خود را ارائه کردند.

وی در پایان افزود: بعد از ارائه اعتماد نو به نقل از برنامه از سوی ایشان همکاران ما در کمیسیون انرژی دغدغه های خودشان و نقطه نظراتشان را مطرح کردند. نهایتا وزیر پیشنهادی نیز به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ داد. ما جمع بندی نهایی را باتوجه به اعتماد نو به نقل از برنامه های ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی نیرو خواهیم داشت و آن را به هیات رئیسه تحویل خواهیم داد. طبق اعتماد نو به نقل از برنامه ای که از سوی هیات رئیسه مجلس در نظر گرفته شده هر کمیسیونی باید جمع بندی خود را در قالب یک گزارش در صحن علنی قبل از صحبت های وزیر پیشنهادی ارائه کند و ما در خصوص وزیر پیشنهادی نفت و نیرو این اقدام را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی