تامین واکسن کرونا هر چه سریعتر در دستور کار قرار گیرد

زهرا شیخی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جزئیات جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان گفت: این جلسه جهت بررسی آخرین وضعیت واردات، تولید و توزیع واکسن در کشور و با حضور مسئولان وزارت بهداشت،، سازمان غذا و دارو و شرکت‌های تولیدکننده داخلی تشکیل شد.

وی توضیح داد: در این جلسه مسئولان به بیان دغدغه‌هایشان پرداخته و واکسن‌سازهای داخلی نیز کمبود نقدینگی را به عنوان یکی از دلایل مهم در کندی پیشرفت واکسن اعلام کردند، آن ها بر ضرورت درخواست پیش خرید واکسن توسط دولت تأکید داشتند .

شیخی ادامه داد: یکی از مباحث مطروحه در این جلسه این بود که باید فرآیند تأمین، تولید و توزیع واکسن متولی مشخص و پاسخگو داشته باشد و از مجمع‌الجزایر بودن درون وزارتخانه و برون وزارتی به طور کامل پرهیز شود همچنین اگر قرار بر رعایت فرآیند علمی در مورد تولیدکنندگان است باید درباره همه ملاک عمل باشد و مانعی سد راه هیچ کدام از آنها قرار نگیرد.
 
وی یادآور شد: باور تمامی نمایندگان بر این باور بود که  نگاهی که به خرید واکسن از کشورهای خارجی وجود دارد در مورد تولیدکنندگان داخلی رعایت نمی‌شود یعنی واردات به راحتی پیش خرید می‌شود اما در رابطه با تولید داخل این گونه نیست و شاهد پاسکاری‌ها و بروکراسی اداری هستیم ، این موضوع مجلس و تولیدکنندگان را آزار می‌دهد.مردم نیاز به واکسن دارند و باید هر چه سریعتر تأمین آن از طریق داخل و منابع مطمئن خارجی در دستور کار قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: از ابتدا مشکلات در واردات واکسن قابل پیش‌بینی بود اما در رابطه با تولید داخل گلایه‌ها به حق است و باید روند تولید تسهیل شود علاوه بر این باید جلساتی که به کمیته واکسن و به ریاست وزیر بهداشت بدون تأخیر برگزار شود و حل مشکلات تولیدکنندگان داخلی مورد توجه قرار گیرد.

ورود بانوان به استادیوم فوتبال اشکال شرعی و فقهی ندارد
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا