اسد و فرستاده پوتین همکاری درباره بازگشت آوارگان سوری را بررسی کردند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با الکساندر لاورنتیف، فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه به بررسی تلاش‌های مشترک و همکاری دو جانبه کنونی بین روسیه و سوریه در مساله بازگشت آوارگان سوریه که ناگزیر شده‌اند در اثر جنایات تروریست‌ها کشورشان را ترک کنند، پرداخت.

دو طرف نسبت به حصول پیشرفت در این زمینه در نتیجه تلاش‌های مشترک ابراز خرسندی کرده و به نشست مشترک پیگیری اعتماد نو به نقل از برنامه‌های کنفرانس بین‌المللی بازگشت آوارگان و مهاجران سوری که در دمشق برگزار شده، اشاره کردند.

اسد تاکید کرد: سوریه به شکل ادامه دار و جدی برای بازگشت آوارگان چه از طریق آماده سازی زیرساخت‌هایی که تروریست‌ها تخریب کرده‌اند و نیز احیای امنیت و ثبات در مناطق آزاد شده یا از رهگذر تسریع عملیات آشتی‌ها از جمله تضمین بازگشت آوارگان و مهاجران سوری به روستاها و شهرهایشان تلاش می‌کند.

او از رهبری روسیه برای ارائه کمک‌های انسانی و پزشکی و ارسال دوزهای واکسن کرونا که اخیرا به سوریه تقدیم شده، تشکر و در عین حال از کمک‌های بزرگ روسیه فدرال به ملت سوریه در زمینه‌های مختلف از جمله تلاش‌هایش برای مساعدت جهت بازگشت آوارگان سوری به خاک کشورشان تقدیر کرد.

لاورنتیف نیز ابراز اطمینان کرد که دو طرف سوریه و روسیه با توجه به گام‌ها و تدابیر کارآمد دولت سوریه برای فراهم سازی شرایط مناسب و زمینه مطلوب به منظور بازگشت آوارگان سوری به نتایج قابل لمسی در این راستا خواهند رسید.

او خاطرنشان کرد: روسیه آماده همکاری با سوریه برای برداشتن موانع و کم کردن مشکلات فرا روی این روند است.

«کارین ژان پی‌یر» سخنگوی جدید کاخ سفید شد
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا