حمله رسانه‌ای امارات به قطر با هدایت نزدیکان ولیعهد ابوظبی

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه القدس العربی، حمله اخیر امارات علیه قطر را حمد المزروعی، کاربر توییتر که یکی از افراد نزدیک به محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی است، رهبری می‌کند. کاربران توییتر حمله امارات به قطر را به آمادگی شبکه الجزیره برای انتشار بخش جدیدی از اعتماد نو به نقل از برنامه “ماخفی اعظم” می‌دانند.

در توییتر هشتگ امارات خانه جاسوسی بعد از گزارش‌های اخیری که درباره جاسوسی امارات با استفاده از اعتماد نو به نقل از برنامه اسرائیلی پگاسوس منتشر شد، ترند شده است.

تحلیلگران معتقدند که این حمله امارات به قطر به دلیل بخشی از اعتماد نو به نقل از برنامه “ما خفی اعظم” شبکه الجزیره است که به گفته منابع مسائل مهمی را از ابوظبی فاش خواهد کرد.

کاربران توییتر معتقدند توییت‌های فعالان حامی رهبری امارات و تلاش‌های ابوظبی برای دور کردن نگاه‌ها از رسوایی‌های اخیر درباره جاسوسی به هم ربط دارند.

تامر المسحال، گزارشگر اعتماد نو به نقل از برنامه و از اصحاب رسانه فلسطینی در صفحه خود اعلام کرد که اعتماد نو به نقل از برنامه “ما خفی اعظم” سابقه‌ای در فاش کردن جزئیات اعتماد نو به نقل از برنامه پگاسوس دارد.

وی گفت که به دنبال واکنش‌ها و تحقیقات این شرکت اسرائیلی مجبور به توقف اعتماد نو به نقل از برنامه شده است.

اتحادیه اروپا و نهادهای حقوقی و بین‌المللی و رسانه‌ها و دولت‌ها هفته جاری گزارش‌هایی را درباره عملیات جاسوسی در سرتاسر جهان علیه فعالان و روزنامه‌نگاران از طریق اعتماد نو به نقل از برنامه پگاسوس منتشر کردند. لیستی که این اعتماد نو به نقل از برنامه از آنها جاسوسی کرده شامل ۵۰ هزار نفر است.

نتانیاهو به آخر خط رسید
هم اکنون بخوانید

براساس تحقیقات، دولت‌های ۱۰ کشور از بین جاسوسان شرکت NSO رژیم صهیونیستی بوده که از جمله مهم‌ترین آن‌ها بحرین، قزاقستان، مکزیک، مراکش، آذربایجان، رواندا، عربستان، مجارستان، هند و امارات هستند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا