پادشاه مراکش و رئیس جمهور عراق درفهرست اهداف جاسوس‌افزار پگاسوس

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، واحد تحقیقات رادیو فرانسه در گزارشی اعلام کرد: با همکارانمان در گروه کنسرسیوم تشکیل شده توسط فوربیدن استوریز (Forbidden Stories ) به این نتیجه دست یافتیم که شماره تلفن محمد ششم، پادشاه مراکش در فهرست جاسوس افزار پگاسوس قرار داشته است.

در این گزارش آمده است: شماره تلفن‌های همراه هک شده شامل شماره تعداد زیادی از اعضای خانواده سلطنتی مراکش، مانند سلما بنانی، همسر پادشاه و مادر ولیعهد این کشور است.

طبق این گزارش، “شاهزاده مولای هشام، یکی از پسر عموهای پادشاه ، که در مرتبه چهارم جانشینی وی است نیز هدف این بدافزار قرار گرفته است.

واحد تحقیقات رادیو فرانسه در ادامه آورده است که تمامی نزدیکان پادشاه مراکش ازجمله همسر، دو دختر و برادر کوچکترش و حتی سرمایه گذار مزرعه پادشاه که همگی هدف جاسوسی قرار گرفته‌اند.

مراکش تا این لحظه واکنشی نسبت به این تحقیقات نشان نداده است.

در همین حال، روزنامه واشنگتن پست نیز اعلام کرد که شماره همراه برهم صالح، رئیس جمهوری عراق نیز در میان ۵۰ هزار شماره تعیین شده توسط پگاسوس قرار داشته است.

این رسانه در ادامه گزارش داد که هنوز مشخص نیز که این بدافزار تلفن همراه برهم صالح را هک کرده است یا خیر.

کمپانی فناوری NSO که نرم افزار جاسوسی پگاسوس را طراحی کرده؛ می‌تواند از تلفن‌های همراه جاسوسی کند و گزارش شده دولت‌های دستکم ۱۰ کشور خدمات پگاسوس را برای جاسوسی از روزنامه نگاران و اپوزیسیون به خدمت گرفته‌اند.

انتهای پیام

سازمان ملل خشونت‌های رخ علیه تظاهرکنندگان ذی‌قار را محکوم کرد
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا