در مذاکرات وین پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم/ اکنون از هر زمان دیگری به توافق نزدیک‌تر شدیم


در مذاکرات وین پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم/ اکنون از هر زمان دیگری به توافق نزدیک‌تر شدیم

رئیس هیات مذاکره کننده ایران در وین گفت: در مذاکرات وین پیشرفت های خوبی داشته ایم و به توافق نزدیک شده‌ایم

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا،عباس عراقچی، با بیان این که  در مذاکرات وین پیشرفت خوب و مملوسی در رابطه با مسائل مختلف داشتیم، گفت:به نظر من ما اکنون از هر زمان دیگری به توافق نزدیک شدیم اما همچنان مسائل اساسی وجود دارد که در خصوص آن ها مذاکره می کنیم.

وی تاکید کرد که ایران با ماندن در برجام علیرغم خروج واشنگتن، تصمیم سختی را اتخاذ کرد بنابراین تمام طرف ها باید تصمیم سخت بگیرند.

عراقچی خاطرنشان کرد: اگر برجام زنده ماند این مساله اساسا به فضل ایران است. طرف های دیگر برجام باید بدانند که ایران قربانی است و واشنگتن باید در این مذاکرات اشتباه قبلی خود را تصحیح کند.

رئیس هیات مذاکره کننده ایران در وین تاکید کرد: ایران طی سال های گذشته به دلیل خروج آمریکا از برجام رنج های زیادی برد. ما می خواهیم مطمئن شویم که خروج ترامپ از برجام با هر رئیس جمهور جدید در آمریکا تکرار نشود.

عراقچی در ادامه خاطرنشان کرد: انتخابات ریاست جمهوری ایران تاثیری بر روند مذاکرات نخواهد گذاشت و ما به دور از سیاست داخلی کشور مذاکره خواهیم کرد. اگر به توافقات خوبی برسیم بر سر آنها توافق خواهیم کرد درغیر این صورت هیچ توافقی با این دولت و یا دولت های بعدی نخواهیم داشت.

 

چین، طرف ایرانی را به بازگشت به مذاکرات برجامی متقاعد کند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا