امروز

پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۲۱:۲۹ بعد از ظهر

سایز متن   /


دکتر پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: طی مدت اخیر، حدودا دو پایگاه اورژانس به تعداد پایگاه های اورژانس اضافه شده است به طوری که در حال حاضر ۲۲۵ پایگاه اورژانس در تهران فعال[…]


دکتر پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: طی مدت اخیر، حدودا دو پایگاه اورژانس به تعداد پایگاه های اورژانس اضافه شده است به طوری که در حال حاضر ۲۲۵ پایگاه اورژانس در تهران فعال هستند. 

وی با بیان اینکه پایگاه های اورژانس بر اساس تراکم و شکل معابر نیاز سنجی می شود افزود: بر اساس تعداد ماموریت های هر محدوده جغرافیایی و زمان رسیدن به محل، مشخص می شود که محدوده نیازمند چه تعداد پایگاه است. اگر بر اساس آمار به این نتیجه برسیم که یک محدوده نیازمند تاسیس پایگاه است اقدام لازم انجام خواهد شد. 

به گفته رییس مرکز اورژانس تهران، با توجه به تراکم و مسیر ها، تهران حدود ۴۲۰ پایگاه نیاز دارد.

وی اضافه کرد که هر پایگاه اورژانس نیازمند موتورلانس، آمبولانس و مهم تر از همه نیروی انسانی است که باید در طولانی مدت اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی کرد.  اگر تعداد پایگاه ها استاندارد شود تقریبا زمان رسیدن به بالین مصدوم و بیمار ۴۰ درصد کاهش می‌یابد. 

صابریان با بیان اینکه میانگین زمان حال حاضر رسیدن نیروهای اورژانس بر اساس استاندارد های جهانی است گفت: میانگین زمان فعلی ۱۴ تا ۱۶ دقیقه است. البته نگاه نباید فقط به انتقال مصدوم یا مریض به بیمارستان باشد، زمان انتقال و رسیدگی به بیمار در مراکز درمانی نیز باید در کوتاه ترین زمان ممکن صورت گیرد. 

انتهای پیام 

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی